Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mężczyzna zaproponował policjantom swoją pomoc. Gorzko tego pożałował

12.02.2019 10:54
xxx zet

W Adamowie (województwo lubelskie) miała miejsce niecodzienna sytuacja. Kierowca prowadzący samochód marki Volvo zatrzymał się przy pracujących policjantach i zaproponował swoją pomoc. Okazało się, że mężczyzna miał 2 promile alkoholu. Później próbował wręczyć mundurowym łapówkę.

policja fot. Piotr Jedzura/REPORTER/East News

Policjanci z Adamowa pracowali przy jednej z kolizji. W pewnym momencie koło funkcjonariuszy zatrzymał się pojazd marki Volvo. Kierujący samochodem zaproponował mundurowym swoją pomoc przy zdarzeniu drogowym. Podczas rozmowy uwagę policjantów zwróciła niewyraźna mowa mężczyzny, a jego zachowanie dawało podstawy, że znajduje się on pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić trzeźwość kierowcy. Okazało się, że 62-latek ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Wobec tego mundurowi zabrali kierowcę na komendę w Łukowie. Mężczyzna tłumaczył, że ma przy sobie 500 zł i resztę pieniędzy przekaże im następnego dnia. 62-latek natychmiast wsunął jednemu z policjantów kilka stuzłotowych banknotów do kieszeni.

Jednak funkcjonariusze nie dali się zwieść i zabezpieczyli pieniądze, oskarżając mężczyznę o wręczenie korzyści majątkowej. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i wręczenie łapówki grozi mu do 10 lat więzienia i wysoka grzywna.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/telewizja.lukow.pl/MW

Oceń
Tagi