Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mężczyzna zaproponował policjantom swoją pomoc. Gorzko tego pożałował

12.02.2019 10:54

W Adamowie (województwo lubelskie) miała miejsce niecodzienna sytuacja. Kierowca prowadzący samochód marki Volvo zatrzymał się przy pracujących policjantach i zaproponował swoją pomoc. Okazało się, że mężczyzna miał 2 promile alkoholu. Później próbował wręczyć mundurowym łapówkę.

policja fot. Piotr Jedzura/REPORTER/East News

Policjanci z Adamowa pracowali przy jednej z kolizji. W pewnym momencie koło funkcjonariuszy zatrzymał się pojazd marki Volvo. Kierujący samochodem zaproponował mundurowym swoją pomoc przy zdarzeniu drogowym. Podczas rozmowy uwagę policjantów zwróciła niewyraźna mowa mężczyzny, a jego zachowanie dawało podstawy, że znajduje się on pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić trzeźwość kierowcy. Okazało się, że 62-latek ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Wobec tego mundurowi zabrali kierowcę na komendę w Łukowie. Mężczyzna tłumaczył, że ma przy sobie 500 zł i resztę pieniędzy przekaże im następnego dnia. 62-latek natychmiast wsunął jednemu z policjantów kilka stuzłotowych banknotów do kieszeni.

Jednak funkcjonariusze nie dali się zwieść i zabezpieczyli pieniądze, oskarżając mężczyznę o wręczenie korzyści majątkowej. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i wręczenie łapówki grozi mu do 10 lat więzienia i wysoka grzywna.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/telewizja.lukow.pl/MW

Oceń
Tagi