Zamknij

Mężczyźni uciekli z miejsca wypadku. Zostawili rannego kolegę

Redakcja
15.02.2018 15:05
Mężczyźni uciekli z miejsca wypadku. Zostawili rannego kolegę
fot. KWP Łańcut

W województwie podkarpackim trzech mężczyzn po wypadku porzuciło swojego kolegę. Świadkiem zajścia był policjant, który wykazał się niesamowitym bohaterstwem. Najpierw udzielił pomocy rannemu, a następnie udał się w pościg za resztą uczestników zdarzenia.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 94. Od strony Przeworska w kierunku Łańcuta czterech mężczyzn jechało samochodem marki Honda. We wsi Rogóżno kierowca stracił panowanie nad pojazdem i przecinając jezdnię, wjechał w pole, gdzie następnie auto dachowało.

Świadkiem zdarzenia był policjant z Rzeszowa, który jechał na służbę. Najpierw funkcjonariusz zobaczył, jak trzech mężczyzn oddala się od rozbitego samochodu, a czwarty uczestnik leży na śniegu. W pierwszej kolejności mundurowy udzielił pierwszej pomocy rannemu, a następnie zaczął gonić pozostałych. Oddalającą się trójkę z pobocza zabrał kierujący Mercedesem.

Policjant pojechał za nim i zatrzymał do kontroli. Z pojazdu wysiadł jeden z pasażerów. Po chwili samochód odjechał z piskiem opon. Mężczyzna próbował uciekać, ale rzeszowski funkcjonariusz zdążył go zatrzymać. Obezwładniony zachowywał się agresywnie i do tego alkomat wykazał w jego organizmie 1,5 promila.

Mundurowym z Łańcuta szybko udało się ustalić tożsamość pozostałych uczestników wypadku. Cała trójka usłyszała zarzuty nieudzielenia pomocy. Sprawa wciąż jest w toku, więc niewykluczone, że mężczyźni usłyszą kolejne zarzuty.

RadioZET.pl/podkarpacka.policja.gov.pl/MW