Miejski crossover Seata wjeżdża na polski rynek

20.09.2017 14:00

SUV Seata, zaprezentowany pod koniec czerwca 2017 roku w Barcelonie, właśnie został wyceniony. Auto standardowo wyposażone w klimatyzację, radio, a także wielofunkcyjną kierownicę kosztuje od 63 500 zł.

Miejski crossover Seata wjeżdża na polski rynek fot. materiały prasowe

Nazwa Arona inspirowana jest jednym z najbardziej malowniczych miast na mapie kraju, z którego pochodzi nowy model Seata. Miejscowość w południowej części Teneryfy, na wyspie na Oceanie Atlantyckim w archipelagu Wysp Kanaryjskich, ma do zaoferowania tętniące życiem kurorty, a także wiele zabytkowych budowli. Producent twierdzi, że bajkowy pejzaż Arony znalazł swoje odzwierciedlenie w emocjonalnym designie modelu o śródziemnomorskim temperamencie.

Arona w gamie hiszpańskiego producenta plasuje się pod Atecą. Miejski crossover pod względem stylistycznym przypomina pozostałe nowe modele Seata, w tym m.in. Ibizę. Z przodu znajdziemy spore wloty powietrza, heksagonalną osłonę chłodnicy, światła w technologii LED, kontrastujący z kolorem nadwozia dach, a także spojler.

Najnowszy model Seata może pochwalić się bogatym wyposażeniem z zakresu bezpieczeństwa. Mowa między innymi o systemie autonomicznego hamowania, asystencie parkowania, adaptacyjnym tempomacie, czy asystentach ostrzegających o martwym polu lub nadjeżdżającym z boku pojazdu. Ten ostatni jest aktywny w momencie cofania.

Klienci jak na razie do wyboru mają jeden silnik benzynowy w dwóch wariantach mocy. 1-litrowa jednostka TSI generuje 95 lub 115 KM. W bazowej wersji współpracuje z 5-biegową skrzynią ręczną. W mocniejszej odmianie z kolei z 6-biegową skrzynią ręczną lub automatem o 7 przełożeniach. Arona dostępna jest w jednym z 4 poziomów wyposażenia – Reference, Style, Full LED i Xcellence.

Ceny zaczynają się od 63 500 zł dla odmiany Reference 1.0 TSI 95 KM z 5-biegową przekładnią. Mocniejsza jednostka 115-konna dostępna jest z wyposażeniem w trzech wyższych stopniach wyposażenia, z czego najtańszy wariant kosztuje od 69 200 zł. Najbogatsza wersja Xcellence z automatyczną przekładnią DSG to wydatek od 83 900 zł.

RadioZET/MS

Sprawdź w quizie, czy potrafisz odgadnąć odległości między miejscowościami:

QUIZ: Odgadnij odległość pomiędzy miejscowościami fot. materiały prasowe
Oceń