Zamknij

Mieszkańcy Warszawy mają dość źle parkujących kierowców. Nietypowe ostrzeżenie

Redakcja
28.11.2018 11:54
parking
fot. Shutterstock

Mieszkańcy warszawskich osiedli położonych niedaleko biurowców idą z kierowcami na wojnę. Wszyscy mają dość parkowania w „kontrowersyjnych” miejscach, dlatego wzięli sprawy w swoje ręce.

Sprawa zaczęła się od momentu, gdy jeden z kierowców znalazł na swoim samochodzie kartkę z pogróżką. Chociaż jego pojazd był  częściowo zaparkowany na kostce brukowej, ta prowadziła donikąd, więc po pierwsze nie można uznać jej za chodnik, a po drugie nikomu nie powinno to przeszkadzać. A jednak przeszkadzało. Mieszkańcy jednego z warszawskich osiedli chcą powstrzymać kierowców, którzy zastawiają legalne miejsca postojowe. Dlatego postanowili pokazać swoje niezadowolenie specjalnym listem.

– To jest chodnik a nie parking i jeżeli jeszcze raz tu zaparkujesz przetniemy ci opony połamiemy wycieraczki i potłuczemy lusterka – brzmi treść wspomnianej wiadomości pozostawionej na pojeździe.

Czy sytuację należy traktować poważnie? Skoro ktoś poświęcił czas na napisanie ostrzeżenia i pofatygował się do zaparkowanego samochodu, to jak najbardziej, ponieważ jeśli był w stanie wykonać taki list, to mógłby również spełnić zawarte w nim obietnice.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Z jednej strony można zrozumieć poirytowanych mieszkańców, którzy borykają się z problemem niemal każdego dnia. Ale z drugiej, wina nie leży po ich stronie i nikt nie upilnuje kierowców parkujących tam, gdzie uznają za stosowne.

Niemniej jednak połamanie wycieraczek czy zniszczenie opon jest karalne i takie pogróżki nie powinny mieć miejsca. Autor listu mógł postąpić inaczej, np. dzwoniąc po straż miejską. Wówczas takiego kierowcę mógłby spotkać mandat albo odholowanie pojazdu, za co musiałby zapłacić blisko 600 zł.

Straż miejska podaje, że w podobnych sprawach każdego dnia mundurowi odbierają tysiące zgłoszeń. W ciągu połowy bieżącego roku strażnicy miejscy musieli interweniować ponad 300 tys. razy, a blisko 250 tys. zgłoszeń pochodziło od mieszkańców.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/autokult.pl/MW