Mieszkaniec Opola zdał prawo jazdy za...118. razem

30.04.2018 08:22

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Opolu doszło do pobicia nietypowego rekordu. Jeden z mieszkańców zdał egzamin na prawo jazdy za 118. razem. Łącznie na wszystkie egzaminy wydał ponad 10 tysięcy złotych.

Egzamin na prawo jazdy

Najwięcej trudności mieszkaniec Opola miał z egzaminem teoretycznym, do którego podchodził 113 razy. Z kolei praktykę zdał za piątym razem. Można było przypuszczać, że to była starsza osoba. Jednak, jak przyznał dyrektor opolskiego WORD-u, zdającym był 25-latek.

— To osoba młoda, bo w wieku 25 lat — powiedział dyrektor w rozmowie z „Nowym Tygodnikiem Opolskim”. — Niepowodzenia tych, którzy tak wiele razy podchodzą do egzaminu teoretycznego, nie zawsze wynikają z tego, że się nie przykładają do nauki.

— Niektórzy są np. dyslektykami i potrzebują więcej czasu na przeczytanie i zrozumienie pytania, a czas jest ograniczony do 25 minut. Ale są też i tacy, którzy się nie uczą, albo, co gorsza, nie potrafią zrozumieć przepisów, a winą za to obarczają nas — dodał.

To nie pierwszy taki przypadek. Drugie miejsce w liczbie podejść do egzaminu z teorii na prawo jazdy należy do 26-latki, która potrzebowała aż 65 prób. Na trzeciej lokacie jest 40-latek, który do teorii podchodził 56 razy.

Zdałbyś na prawo jazdy? Rozwiąż quiz z pytaniami egzaminacyjnymi:

Quiz. Egzamin na prawo jazdy fot. Archiwum RadioZET.pl

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/nto.pl/MW

Oceń