Zamknij

Mieszkaniec Opola zdał prawo jazdy za...118. razem

Redakcja
30.04.2018 08:22
Egzamin na prawo jazdy

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Opolu doszło do pobicia nietypowego rekordu. Jeden z mieszkańców zdał egzamin na prawo jazdy za 118. razem. Łącznie na wszystkie egzaminy wydał ponad 10 tysięcy złotych.

Najwięcej trudności mieszkaniec Opola miał z egzaminem teoretycznym, do którego podchodził 113 razy. Z kolei praktykę zdał za piątym razem. Można było przypuszczać, że to była starsza osoba. Jednak, jak przyznał dyrektor opolskiego WORD-u, zdającym był 25-latek.

— To osoba młoda, bo w wieku 25 lat — powiedział dyrektor w rozmowie z „Nowym Tygodnikiem Opolskim”. — Niepowodzenia tych, którzy tak wiele razy podchodzą do egzaminu teoretycznego, nie zawsze wynikają z tego, że się nie przykładają do nauki.

— Niektórzy są np. dyslektykami i potrzebują więcej czasu na przeczytanie i zrozumienie pytania, a czas jest ograniczony do 25 minut. Ale są też i tacy, którzy się nie uczą, albo, co gorsza, nie potrafią zrozumieć przepisów, a winą za to obarczają nas — dodał.

To nie pierwszy taki przypadek. Drugie miejsce w liczbie podejść do egzaminu z teorii na prawo jazdy należy do 26-latki, która potrzebowała aż 65 prób. Na trzeciej lokacie jest 40-latek, który do teorii podchodził 56 razy.

Zdałbyś na prawo jazdy? Rozwiąż quiz z pytaniami egzaminacyjnymi:

Quiz. Egzamin na prawo jazdy
Rozwiąż quiz

Quiz. Egzamin na prawo jazdy

Quiz. Egzamin na prawo jazdy
Czy masz prawo zatrzymać pojazd POD wiaduktem, gdy znaki tego nie zabraniają?
fot. PWPW

Czy masz prawo zatrzymać pojazd POD wiaduktem, gdy znaki tego nie zabraniają?

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/nto.pl/MW