Millenialsi lubią Mercedesa i inne luksusowe marki

22.05.2017 13:53

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez The Harris Poll, millenialsi uwielbiają Mercedesy. To właśnie ta marka zaskarbiła sobie serca największej liczby osób przynależących do wspomnianej grupy odbiorców. Wysoko uplasowali się także pozostali producenci luksusowych aut – BMW, Genesis, Lexus i Porsche.

Millenialsi lubią Mercedesa i inne luksusowe marki fot. materiały prasowe

Firmy motoryzacyjne usilnie starają się przypodobać millenialsom. Zważywszy na ich liczebność oraz chęć do wydawania pieniędzy jest to obecnie jedna z najważniejszych grup docelowych. Mimo że millenialsi preferują luksusowe samochody, są mniej skłonni do ich zakupu w porównaniu do starszych osób.

W rzeczywistości istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo, że przedstawiciela tej grupy spotkamy w salonie tzw. „mainstreamowych producentów”. Najchętniej wybierane są modele marek Toyota, Honda, Chevrolet i Ford. Wysoko uplasowały się także Subaru, Nissan i Mazda.

Wyniki badań skomentował Joan Sinopoli, wiceprezes zajmujący się markami:

"

Millenialsi aspirują do luksusu i jest to bardziej zauważalne w branży motoryzacyjnej niż gdziekolwiek indziej. Siłę tutaj stanowi Mercedes-Benz. "

Największe wzrosty zainteresowania spośród marek nieluksusowych odnotowuje Subaru, które obecnie skupia się na rozwoju SUV-ów i crossoverów. Z kolei Volkswagen powoli zbiera się po aferze Dieselgate.

Millenialsi mają swoich faworytów także pod względem wyboru ogumienia oraz systemów audio. Spośród tych pierwszych najbardziej doceniane są: Michelin, Pirelli, Goodyear, Bridgestone, BFGoodrich, Cooper. Tę drugą listę otwiera Beats, za którym uplasowały się Bose, Bang and Olufsen, Harman Kardon i Pioneer.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jakie marki preferujecie?

Oceń