Zamknij

Mini wprowadza model specjalny z okazji 60-lecia [ZDJĘCIA]

Redakcja
23.01.2019 15:07
Mini wprowadza model specjalny z okazji 60-lecia [ZDJĘCIA]
fot. Mini

Mini świętuje 60 lat. Z tej okazji firma wprowadziła do swojej oferty specjalny model – 60 Years Edition.

Mini powstało w 1959 roku. Chociaż 18 lat temu koncern został przejęty przez BMW, nie przeszkodziło mu to w świętowaniu. Producent nieraz zasłynął z wielu pomysłów m.in.: umieszczania brytyjskiej flagi na dachu pojazdów. 

Z okazji 60-lecia istnienia marki stworzono specjalny model Mini Hatch w edycji urodzinowej. Auto będzie dostępne w wersji 3-i 5-drzwiowej z czterema jednostkami napędowymi do wyboru. Samochód pojawi się w sprzedaży w marcu tego roku.

Mini 60 Years Edition: Wyposażenie

Pojazd będzie w tradycyjnym kolorze British Racing Green. Jednak przyszli właściciele będą mieli do wyboru jeszcze inne kolory: Melting Silver, Midnight Black, Moonwalk Grey i metalizowany Yours Lapisluxury Blue. Dach i lusterka będą pomalowane na czarno lub biało, a na masce pojawią się pasy. Mini Hatch został wyposażony w 17-calowe felgi. W 60 Years Edition nie zapomniano również o specjalnych plakietkach okolicznościowych.

Poza tym wyjątkowy model został wyposażony w białe kierunkowskazy, diodowe reflektory i lampy tylne ułożone we wzór Union Jack, światła przeciwmgłowe, w pakiet MINI Excitement z oświetleniem ambientowym i funkcję MINI Driving Modes. Dodatkowo producent nie zapomniał o czujniku deszczu, pakiecie schowków, automatycznej klimatyzacji i komputerze pokładowym.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW