Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ministerstwo Infrastruktury zapowiada zmiany dla kierowców. Wiemy, kiedy nastąpią

12.10.2018 09:59

Poseł Piotr Liroy-Marzec domagał się wprowadzenia nowych, tymczasowych tablic rejestracyjnych, dzięki którym kierowcy mogliby sprowadzać samochody używane z zagranicy. Ministerstwo Infrastruktury podało, kiedy pomysł wejdzie w życie.

tablice rejestracyjne fot. East News

Poseł Liroy-Marzec chce wprowadzenia nowych tablic rejestracyjnych, które byłyby ważne przez 6 dni. W tym czasie każda osoba zdąży pojechać i kupić auto za granicą oraz przywieźć je do kraju.

Na chwilę obecną w Polsce mamy specjalne tymczasowe „blachy” z czerwoną czcionką. Ich termin ważności to 30 dni, ale różnią się one tym, że właściciel sprowadzanego auta otrzymuje je dopiero w momencie, kiedy pojazd jest już w kraju. Dlatego nowy rodzaj rejestracji służyłby głównie temu, żeby można było przywieźć samochód.

Nowy rodzaj tablic rejestracyjnych: Kiedy zaczną obowiązywać?

Ministerstwo Infrastruktury odpowiedziało politykowi. Sprawę skomentował podsekretarz resortu, Marek Chodkiewicz. Jednocześnie ujawnił, że nowy rodzaj tablic rejestracyjnych wejdzie w życie w lipcu przyszłego roku.

– W styczniu 2018 r. opublikowane zostały stosowne przepisy, które wprowadzają z dniem 11 lipca 2019 r. profesjonalną rejestrację pojazdów. Regulacje tej ustawy uproszczą przedsiębiorcom prowadzenie działalności w zakresie produkcji, dystrybucji lub badania pojazdów – przyznał Chodkiewicz.

Bardzo możliwe, że wkrótce ministerstwo może wprowadzić rozszerzenia przepisów o następne uproszczenia m.in. dla tych, którzy zajmują się importem używanych aut.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/dziennik.pl/MW

Oceń