Zamknij

Ministerstwo Infrastruktury zapowiada zmiany dla kierowców. Wiemy, kiedy nastąpią

Redakcja
12.10.2018 09:59
tablice rejestracyjne
fot. East News

Poseł Piotr Liroy-Marzec domagał się wprowadzenia nowych, tymczasowych tablic rejestracyjnych, dzięki którym kierowcy mogliby sprowadzać samochody używane z zagranicy. Ministerstwo Infrastruktury podało, kiedy pomysł wejdzie w życie.

Poseł Liroy-Marzec chce wprowadzenia nowych tablic rejestracyjnych, które byłyby ważne przez 6 dni. W tym czasie każda osoba zdąży pojechać i kupić auto za granicą oraz przywieźć je do kraju.

Na chwilę obecną w Polsce mamy specjalne tymczasowe „blachy” z czerwoną czcionką. Ich termin ważności to 30 dni, ale różnią się one tym, że właściciel sprowadzanego auta otrzymuje je dopiero w momencie, kiedy pojazd jest już w kraju. Dlatego nowy rodzaj rejestracji służyłby głównie temu, żeby można było przywieźć samochód.

Nowy rodzaj tablic rejestracyjnych: Kiedy zaczną obowiązywać?

Ministerstwo Infrastruktury odpowiedziało politykowi. Sprawę skomentował podsekretarz resortu, Marek Chodkiewicz. Jednocześnie ujawnił, że nowy rodzaj tablic rejestracyjnych wejdzie w życie w lipcu przyszłego roku.

– W styczniu 2018 r. opublikowane zostały stosowne przepisy, które wprowadzają z dniem 11 lipca 2019 r. profesjonalną rejestrację pojazdów. Regulacje tej ustawy uproszczą przedsiębiorcom prowadzenie działalności w zakresie produkcji, dystrybucji lub badania pojazdów – przyznał Chodkiewicz.

Bardzo możliwe, że wkrótce ministerstwo może wprowadzić rozszerzenia przepisów o następne uproszczenia m.in. dla tych, którzy zajmują się importem używanych aut.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/dziennik.pl/MW