Zamknij

Mitsubishi ASX po liftingu: Nowy, zmodyfikowany SUV [ZDJĘCIA]

Redakcja
13.02.2019 11:21
Mitsubishi ASX
fot. Mitsubishi

Mitsubishi ASX został zmodyfikowany po raz kolejny. Odmłodzony samochód zadebiutuje podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie.

Mitsubishi ASX to niezbyt duży, ale popularny SUV. Od momentu debiutu w 2010 roku japońska marka sprzedała łącznie 1,3 miliona egzemplarzy w 90 krajach. Jednak auto nie doczekało się modelu nowej generacji, lecz kolejnej odświeżonej wersji. Aczkolwiek tym razem w porównaniu do poprzednich ASX tutaj różnice są widoczne.

Mitsubishi ASX: Wygląd

Na pierwszy rzut oka widzimy wyraźną zmianę w sylwetce samochodu. Przód pojazdu zyskał na nowoczesności i całościowo nawiązuje do innego auta,  Eclipse Sport. Tylne światła zostały zmienione i przypominają oświetlenie z opuszczającego rynek samochodowy Lexusa GS.

Mitsubishi ASX: Wnętrze

W zależności od rodzaju wyposażenia w środku, w centralnej części  Mitsubishi ASX znajdziemy 7- lub 8-calowy ekran multimedialny. Wyższe wersje będą oferowały również nawigację Tom Tom podającą informację o ruchu rzeczywistym. Dodatkową nowinką będzie możliwość wyświetlania filmów przenoszonych na pendrivie. Ponadto japoński producent zapowiedział specjalną aplikację na smartfona, która dostarczy kolejne informacje o naszym pojeździe: otrzymamy m.in. dane z układu oświetlenia, dane z licznika przebiegu czy dane z prędkościomierza.

Mitsubishi ASX: Silniki

Mitsubishi wypuści na rynek europejski modele zasilane dwulitrową, wolnossącą jednostką połączoną z pięciobiegową przekładną manualną lub automatem CVT, gdzie w trybie sport będzie sześć przełożeń. Na tę chwilę producent nie ujawnia większej liczby szczegółów, co do danych technicznych.

Mitsubishi ASX w odświeżonej wersji zadebiutuje podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie (7-17 marca).

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/autokult.pl/MW