Zamknij

Młodzi kierowcy bez możliwości szkolenia. Eksperci krytykują pomysł ministerstw

Redakcja
22.10.2018 11:31
prawo jazdy
fot. Piotr Kamionka REPORTER East News

Ministerstwo Infrastruktury i Cyfryzacji przedstawiło nowe pomysły mające ułatwić życie kierowcom. Wśród rozwiązań jest m.in. likwidacji kart pojazdów i rezygnacja z kursów dla młodych zmotoryzowanych. Ten drugi pomysł nie podoba się ekspertom.

Ministerstwo Infrastruktury i Cyfryzacji współpracuje nad nowymi ułatwieniami dla kierowców. Nowościami w przepisach mają być procedury, dzięki którym zmotoryzowani oszczędzą czas i pieniądze. Chodzi o możliwość rejestracji pojazdu online, zniesienia wydawania tymczasowego dowodu rejestracyjnego czy rezygnacja z obowiązkowych szkoleń dla kierowców w okresie próbnym na rzecz kursów w ośrodkach jazdy dla tych, którzy w okresie próbnym popełnią dwa wykroczenia.

Zagłosuj

Czy rezygnacja z kursów dla młodych kierowców to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Ta ostatnia wzmianka nie przypadła do gustu ekspertom. Uważają oni, że ministerstwa popełniają błąd, ponieważ traktowanie szkolenia jako kary za ryzykowną jazdę mija się z celem. W rozmowie z moto.wp.pl, prezes toru Modlin Rafał Zięba przekonywał, że pomysł rezygnacji z obowiązkowych kursów jest zły, a ćwiczenia na płytach poślizgowych bardzo przydałyby się młodym ludziom, którzy w przyszłości będą kierowcami.

Zięba wyjaśniał, że brak obowiązkowych szkoleń wpłynie na wszystkich użytkowników dróg, a przepisy z doskonalenia techniki jazdy podniosłyby poziom bezpieczeństwa. Poza tym nowe regulacje zatrzymają rozwój i unowocześnianie istniejących ośrodków, które powstały z myślą o przyszłych kursach.

Pomysły Ministerstwa C yfryzacji i Infrastruktury mają wejść w życie na początku 2019 roku.

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż QUIZ!

Quiz. Egzamin na prawo jazdy
Rozwiąż quiz

Quiz. Egzamin na prawo jazdy

Quiz. Egzamin na prawo jazdy
Czy masz prawo zatrzymać pojazd POD wiaduktem, gdy znaki tego nie zabraniają?
fot. PWPW

Czy masz prawo zatrzymać pojazd POD wiaduktem, gdy znaki tego nie zabraniają?

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/moto.wp.pl/MW