Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Młodzi kierowcy bez możliwości szkolenia. Eksperci krytykują pomysł ministerstw

22.10.2018 11:31

Ministerstwo Infrastruktury i Cyfryzacji przedstawiło nowe pomysły mające ułatwić życie kierowcom. Wśród rozwiązań jest m.in. likwidacji kart pojazdów i rezygnacja z kursów dla młodych zmotoryzowanych. Ten drugi pomysł nie podoba się ekspertom.

prawo jazdy fot. Piotr Kamionka REPORTER East News

Ministerstwo Infrastruktury i Cyfryzacji współpracuje nad nowymi ułatwieniami dla kierowców. Nowościami w przepisach mają być procedury, dzięki którym zmotoryzowani oszczędzą czas i pieniądze. Chodzi o możliwość rejestracji pojazdu online, zniesienia wydawania tymczasowego dowodu rejestracyjnego czy rezygnacja z obowiązkowych szkoleń dla kierowców w okresie próbnym na rzecz kursów w ośrodkach jazdy dla tych, którzy w okresie próbnym popełnią dwa wykroczenia.

Zagłosuj

Czy rezygnacja z kursów dla młodych kierowców to dobry pomysł?

Ta ostatnia wzmianka nie przypadła do gustu ekspertom. Uważają oni, że ministerstwa popełniają błąd, ponieważ traktowanie szkolenia jako kary za ryzykowną jazdę mija się z celem. W rozmowie z moto.wp.pl, prezes toru Modlin Rafał Zięba przekonywał, że pomysł rezygnacji z obowiązkowych kursów jest zły, a ćwiczenia na płytach poślizgowych bardzo przydałyby się młodym ludziom, którzy w przyszłości będą kierowcami.

Zięba wyjaśniał, że brak obowiązkowych szkoleń wpłynie na wszystkich użytkowników dróg, a przepisy z doskonalenia techniki jazdy podniosłyby poziom bezpieczeństwa. Poza tym nowe regulacje zatrzymają rozwój i unowocześnianie istniejących ośrodków, które powstały z myślą o przyszłych kursach.

Pomysły Ministerstwa Cyfryzacji i Infrastruktury mają wejść w życie na początku 2019 roku.

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż QUIZ!

Quiz. Egzamin na prawo jazdy fot. Archiwum RadioZET.pl

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/moto.wp.pl/MW

Oceń