Model Volvo najbezpieczniejszym autem na świecie. Nikt w nim nie zginął od 16 lat

09.05.2018 10:48

Zdaniem dziennika „The Telegraph” Volvo XC90 jest najbezpieczniejszym samochodem w Wielkiej Brytanii. Nikt nie zginął w tym modelu od 2002 roku. Takim wynikiem nie może pochwalić się żadne inne auto na świecie.

Volvo XC90 fot. Volvo Facebook

Priorytetem Volvo jest bezpieczeństwo. Nic dziwnego, że wiele modeli szwedzkiej marki uchodzi za najbezpieczniejsze na świecie. Jednak jest jeden pojazd, który zdecydowanie wyróżnia się od reszty. Jak podaje „The Telegraph”, najbezpieczniejszym autem w Wielkiej Brytanii jest XC90 – największy SUV Volvo.

Dziennik zajrzał do statystyk, z których wynika, że od 2002 roku w Wielkiej Brytanii w tym samochodzie nie doszło do ani jednej śmierci kierowcy i pasażera. Nie wiadomo, co jest przyczyną tego fenomenu. Może odniesiony wynik jest rezultatem łagodnego stylu jazdy właścicieli auta? Albo za sukces XC90 odpowiadają systemy ostrzegania kierowców przed niebezpieczeństwem na drodze i autonomicznego awaryjnego hamowania.

Warto zaznaczyć, że Volvo XC90 było jednym z pierwszych pojazdów, w którym zamontowano te rozwiązania. Łącznie w Wielkiej Brytanii sprzedano około 50 tysięcy egzemplarzy tego modelu.

Rozpoznasz marki samochodów po logo? Rozwiąż QUIZ!

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW

Oceń