Motocyklem uderzył w zbiornik paliwa ciężarówki

11.05.2017 13:07

W Nanchang, prowincji Jiangxi w Chinach, kierowca jadący motocyklem uderzył w zbiornik paliwa ciężarówki prowadzonej przez Yanga Juyonga. Zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą monitoringu.

Motocyklem uderzył w zbiornik paliwa ciężarówki fot. kadr z wideo

Kierujący ciężarówką chciał się włączyć do ruchu skręcając w lewo z drogi podporządkowanej. To stanowiło nie lada wyzwanie, zważywszy na spore natężenie ruchu na drodze złożonej z 6 pasów – po 3 w obu kierunkach. Podczas manewru, w pojazd Yanga uderzył motocyklista, który chwilę wcześniej desperacko próbował zatrzymać się w celu uniknięcia wypadku. Niestety nie udało mu się ominąć przeszkody. Uderzył w zbiornik paliwa, przez co momentalnie doszło do pożaru:

Juyong momentalnie wydostał się z płonącej kabiny i ruszył na pomoc poszkodowanemu kierowcy jednośladu, o czym sam wspomniał:

"

Moja ciężarówka płonęła, przez co nie dało się otworzyć drzwi kierowcy. Wydostałem się drugą stroną i od razu pobiegłem na pomoc motocykliście. To był odruch. Nie myślałem o moim pojeździe, tylko o uratowaniu życia poszkodowanego. "

Rannego kierowcę „dwóch kołek” przewieziono do szpitala w stanie niezagrażającym jego zdrowiu. W międzyczasie ugaszono pożar. Wstępne śledztwo przeprowadzone przez policję wykazało, że mężczyzna o nazwisku Chen, prowadzący motocykl, jechał zbyt szybko przez co nie mógł się zatrzymać na czas w celu uniknięcia wypadku.

RadioZET/MS

Oceń