Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Motocyklista podczas wyprzedzania z prawej strony uderzył głową w słup

31.08.2017 12:56

W serwisie YouTube pojawiło się nagranie zarejestrowane za pomocą kamery pokładowej, na którym widać wypadek motocyklisty. Zdaniem autora filmu, kierowca jednośladu podjął się skrajnie niebezpiecznego manewru wyprzedzania auta na jego pasie ruchu, próbując się zmieścić między pojazdem a betonową barierą ochronną.

Motocyklista podczas wyprzedzania z prawej strony uderzył głową w słup fot. kadr z wideo

Tego typu zachowanie na drodze można uznać za swojego rodzaju sztukę dla sztuki – lewy pas jest wolny, po co więc próbować wyprzedzić z prawej? Zdaje się, że jedyną logiczną odpowiedzią jest chęć podwyższenia poziomu adrenaliny. Analizując jednak „materiał dowodowy”, jakim jest nagranie, dostrzeżemy problemy motocyklisty z opanowaniem maszyny:

Jako alternatywną przyczynę wypadku można wskazać zbyt późne hamowanie w wykonaniu kierowcy jednośladu. Nie zachował on dostatecznej odległości względem poprzedzającego pojazdu. Jadąc ze zbyt dużą prędkością w lewym łuku wypadł z zakrętu, wleciał na betonową barierę ochronną, po czym uderzył głową w słup.

Ustalenia funkcjonariuszy w sprawie tego zdarzenia, jak i jego konsekwencji, jak dotąd nie są znane. Autor nagrania nie wspomniał nawet o tym, gdzie ten wypadek miał miejsce. Internauci wskazują na Japonię.

RadioZET/MS

Oceń