Zamknij

Motor Show Poznań 2018 na sportowo [ZDJĘCIA]

Redakcja
09.04.2018 14:26
Motor Show Poznań 2018 na sportowo [ZDJĘCIA]
fot. Maciej Walasek Radio ZET

Na motoryzacyjnych targach Motor Show w Wielkopolsce nie mogło zabraknąć sportowych samochodów. W Poznaniu można było podziwiać takie marki jak: Porsche, Ferrari czy Lotus.

Motor Show Poznań 2018: Lotus Elise Cup 250

Na targach pojawił się Lotus Elise Cup 250, czyli najszybsza wersja tego samochodu, jaką widział świat. Samochód jest następcą wersji Elise Cup 220. W samochodzie dodano nowe 16- lub 17-calowe felgi. Aby obniżyć całkowitą masę, wyposażono go w lżejszy akumulator litowo-jonowy i fotele, które wykonano z włókna węglowego.

Chociaż wnętrze samochodu jest dość surowe, producenci wyposażyli Lotusa w skórzaną kierownicę i tapicerkę z alcantary. W dodatkowym wyposażeniu znajdziemy system audio z Bluetooth i możliwością podłączenia iPoda i skórzaną tapicerkę.

Sercem Lotusa Elise Cup 250 jest 1.8-litrowy silnik o mocy 243 KM. Auto osiąga setkę w 3,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 238 km/h.

Na stoisku Seata można było podziwiać z bliska samochód, którym ścigała się najszybsza kobieta w Polsce — Gosia Rdest. Pojazd podbija coraz więcej torów w Europie i poszerza grono fanów motorsportu. Jednak w Poznaniu widzieliśmy, że kierowcy drogowi również są pod wrażeniem sportowego modelu.

Ponadto w trakcie targów motoryzacyjnych mogliśmy zobaczyć z bliska marki takich samochodów jak Ferrari czy Porsche.

RadioZET.pl/MW