Zamknij

Motor Show Poznań 2019: Mercedes – najważniejsze premiery [FOTO]

Maciej Walasek
28.03.2019 22:25
Mercedes na Motor Show Poznań 2019
fot. Maciej Walasek/RadioZET

Na targach motoryzacyjnych Motor Show 2019 w Poznaniu, Mercedes zaprezentował ekskluzywne samochody klasy GLC i CLA Shooting Brake. Nie zabrakło także aut wyłącznie na prąd: modelu EQC, eVito czy prototyp pojazdu bez kierowcy – autonomicznego smarta vision EQ.

Motor Show w Poznaniu 2019 nie mógł odbyć się bez Mercedesa. Niemiecka marka pokazała „świeże” samochody, które dopiero, co zostały zaprezentowane w Genewie. Polskich premier doczekały, takie auta jak: CLA Shooting Brake, czy GLE 53 4Matic+. Niemniej jednak na stoisku Mercedesa królowała elektromobilność.

Motor Show Poznań 2019: Mercedes EQ i smart vision EQ

Mercedes na Motor Show w Poznaniu 2019 pochwalił się najnowszym elektrycznym pojazdem oznaczonym symbolem EQ (elektryczna inteligencja). Wśród elektrycznych modeli największą uwagę zwracał SUV z elektrycznym napędem na cztery koła o mocy 408 KM, które pomagają pokonać ponad 400 km.

Motor Show Poznań 2019: Skoda na Motor Show [ZDJĘCIA]

Innym z elektrycznej rodziny był smart vision EQ, czyli autonomiczny prototyp, który może zabrać pasażerów z wybranej lokalizacji. Dzięki projektorom umieszczonym po bokach i przednim grillu, auto może się komunikować z otoczeniem. Wszyscy uczestnicy jazdy mogą zrelaksować się podczas podróży i zapomnieć o prowadzeniu samochodu.

Motor Show Poznań 2019: Mercedes CLA Shooting Brake i GLE 53

Poza elektrycznymi nowościami, Mercedes zaprezentował najnowszą wersję CLA Shooting Brake, który tak jak poprzednicy jest niezwykle praktyczny i multimedialny. Niemiecki producent wyposażył go w system inforozrywki MBUX, rozwiązań znanych z Klasy S oraz systemu sterowania głosem.

Po uroczystej premierze w Genewie do Poznania przyjechał także Mercedes-AMG GLE 53 4Matic+. Duży SUV, w którym zamontowano elektromechaniczną jednostkę o mocy 435 KM potrafi przyspieszyć do „setki” w 5,3 s. Duże wrażenie robi przestronna kabina, gdzie auto może przewieźć do siedmiu pasażerów.

Motor Show Poznań 2019: Mercedes GLC

Mercedes GLC również pojawił się na salonie motoryzacyjnym Motor Show Poznań 2019. W stolicy Wielkopolski GLC zadebiutował z nowymi agregatami benzynowymi i wysokoprężnymi o wyższej mocy przy mniejszym zużyciu paliwa. Jedną z nowinek technologicznych jest funkcja tworzenia korytarza ratunkowego czy rozpoznawania zatoru drogowego.

RadioZET.pl/MW