Zamknij

Motor Show Poznań 2019: Porsche, Lamborghini i…bolid Formuły 1. Motor Show na sportowo [ZDJĘCIA]

Maciej Walasek
28.03.2019 23:01
sportowe auta Motor Show Poznań 2019
fot. Maciej Walasek/RadioZET

Na Motor Show Poznań 2019 nie zabrakło sportowych supersamochodów takich marek jak: Porsche czy McLaren. Ku uciesze fanów motoryzacji, wszyscy obecni na targach motoryzacyjnych mogli podziwiać również bolid Formuły 1 i Formuły E.

Motor Show Poznań 2019 rozpoczęło się tradycyjnie w czwartek. Tego dnia salon motoryzacyjny w stolicy Wielkopolski dostępny był tylko dla mediów. Jednak od piątku do niedzieli każdy fan motoryzacji będzie mógł podziwiać samochodowe premiery. Jednak poza nimi warto zwrócić uwagę na fantastyczne sportowe auta marzeń. Nie zawiodło Lamborghini, które na swoim stanowisku zaprezentowało dwa modele: Aventador i dużego, sportowego Ursusa (nie mylić z polskim Ursusem!), który prezentował się fascynująco.

Motor Show Poznań 2019: Mercedes – najważniejsze premiery [FOTO]

Motor Show Poznań 2019: Nissan Leaf Nismo, BMW Vision Next 100

Furorę robił także nowy Nissan Leaf Nismo RC, który wyposażony w dwa silniki elektryczne o mocy 120 kW każdy prezentuje się imponująco. Samochód przyspiesza do „setki” w 3,4 sekundy, co jest o połowę lepszym wynikiem od swojego poprzednika. Podobnie było na stoisku BMW, gdzie nie można było narzekać na ciekawą wizję niemieckiej marki. Producent przedstawił model Vision Next 100, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Motor Show Poznań 2019: Bolid Formuły 1 w Poznaniu

Na Motor Show Poznań 2019 nie mogło zabraknąć Samochodu Roku – Jaguara I-Pace oraz…bolidu Formuły 1 zespołu Alfy Romeo Racing. Co prawda był to model z sezonu 2018, ale wszyscy mogli z bliska podziwiać jedną z najnowszych maszyn F1 razem z systemem Halo. Poza samochodem z królowej motorsportu na salonie motoryzacyjnym pokazano bolid elektrycznej serii – Formuły E.

RadioZET.pl/MW