Zamknij

Motor Show Poznań 2019: Skoda na Motor Show [ZDJĘCIA]

Maciej Walasek
28.03.2019 21:24
Skodana Motor Show Poznań 2019
fot. Maciej Walasek/RadioZET

Na Motor Show w Poznaniu 2019 Skoda zaprezentowała dwa najnowsze modele: Scala i Kamiq. Zobacz zdjęcia Skody z targów motoryzacyjnych Motor Show Poznań 2019.

Na Motor Show w Poznaniu nie mogło zabraknąć Skody, gdzie na stanowisku czeskiego producenta można było podziwiać dobrze znane modele, takie jak: Kodiaq, Fabia czy Kamiq. Nie zabrakło także Skody Vision X. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się dwie najświeższe samochody Skody: Scala i Kamiq.

Motor Show Poznań 2019: Skoda Scala

Skoda Scala zastąpiła Rapida, który nie odegrał kluczowej roli. Najnowsze auto czeskiej firmy zdecydowanie wyróżnia się na tle rodzimych modeli. Z przodu mamy charakterystyczny duży grill, a z tyłu na klapie bagażnika widnieje spory napis „Skoda”.  Patrząc na kabinę, możemy powiedzieć, że producent zadbał, aby środek samochodu był przestronny i funkcjonalny. Jedną z głównych ról odgrywa ekran systemu multimedialnego wystający z deski rozdzielczej. Ponadto należy wspomnieć o kilku dodatkach m.in. o wirtualnym kokpicie, jakim jest ekran znajdujący się za kierownicą, który zastąpił tradycyjne zegary. Zimą o komfort kierującego ma dbać podgrzewana kierownica i przednia szyba.

W najnowszym samochodzie Skody nie brakuje elektronicznych systemów bezpieczeństwa i nowinek, które ułatwią pracę kierowcy. System Front Assist będzie monitorował drogę przed samochodem, żeby w razie czego hamować awaryjnie, a Lane Assist będzie odpowiedzialny za trzymanie linii pasa ruchu. Te dwa rozwiązania znajdą się w standardowym wyposażeniu auta. Dodatkowo klienci będą mogli skorzystać z systemu monitoringu martwego pola oraz zaawansowanych świateł LED.
W podstawowym wyposażeniu Skody Scali znajdziemy też moduł eSIM, który umożliwi nam stałe połączenie z internetem, a w razie wypadku automatycznie poinformuje służby. 

Motor Show Poznań 2019: Skoda Kamiq

Skoda Kamiq ma zastąpić na chińskim rynku Karoq'a. Auto wewnątrz jest niemal identyczne tak jak Scala. Chociaż między tymi wersjami nie ma zbyt wielu różnic, to nie można krytykować tego projektu. Deska rozdzielcza idzie zgodnie w parze z nowymi trendami: jest płaska, nie zabiera dużo miejsca i ma mnóstwo przycisków.

Skoda Kamiq została zbudowana na platformie modułowej MQB, a samo wnętrze auta jest niezwykle przestronne. Rozstaw osi nowego modelu to 2651 mm, dzięki czemu pasażerowie siedzący z tyłu będą mieć więcej miejsca. Pojemność bagażnika to 400 l, jednak po rozłożeniu tylnych siedzeń wzrasta do 1395 l. 

RadioZET.pl/MW