Zamknij

Motoryzacyjny podbój Skody. Koncern przygotował wiele nowości

Redakcja
25.09.2018 11:04
Skoda logo
fot. Skoda Facebook

Przez pierwsze pół roku Skoda sprzedała na świecie ponad 600 tys. samochodów. Jednak czeski producent przygotował wiele nowości. W 2019 roku na rynku pojawi się m.in. nowa Octavia i następca Rapida Spacebacka.

Skoda podobnie jak pozostali producenci samochodowi wkrótce ruszy ze sprzedażą aut elektrycznych. Zanim do tego dojdzie, czeski koncern zaoferuje klientom samochody z mniej kosztowną technologią.

Nowości Skody: Rapid Spaceback

Na początek w październiku zadebiutuje Skoda Kodiaq w wersji coupe. Niestety pojazd będzie dostępny wyłącznie na chińskim rynku. Jeśli ktoś zażyczyłby sobie ściągnąć go do Europy, to i tak zakład nie ma odpowiednich mocy produkcyjnych i będzie to zwyczajnie nieopłacalne.

Wielu fanów motoryzacji z niecierpliwością czeka na inny model Skody – Rapida Spacebacka. Auto ujrzy światło dzienne podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu, a seryjny model ukaże się 6 grudnia. Wiadomo na pewno, że Spaceback nie będzie nazwany Rapidem, ale oficjalna nazwa nie jest jeszcze znana. Wiemy, że nowy model będzie konkurował z Fordem Focusem, Kią Ceed, Hyundaiem i30 i Oplem Astrą. Aby rywalizacja była wyrównana, Skoda zainstaluje w pojeździe najnowsze rozwiązania techniczne.

Platforma MQB A0 zostanie zmodernizowana w ten sposób, aby auto miało 4,36 m długości. Jednocześnie rozstaw osi wzrośnie do 2,65 m, dzięki czemu jego przestronność stanie się dużą zaletą. Innym innowacyjnym pomysłem jest system informacyjno-rozrywkowy, który zadebiutuje właśnie w Spacebacku. Rozwiązanie niesie za sobą o wiele więcej cyfrowych funkcji, gdzie poprawie uległa np. obsługa głosowa.

Nowości Skody: Superb

W marcu przyszłego roku swoją premierę będzie miał zmodyfikowany model Superb. Pojazd zostanie wyposażony w matrycowe światła ledowe, w okolicy zderzaków pojawią się drobne zmiany stylistyczne, a do tego wnętrze stanie się bardziej atrakcyjne. Kompletną nowością ma być to, że Superb będzie oferowany w odmianie hybrydy plug-in z zasięgiem 70 km energii elektrycznej.

Nowości Skody: Octavia

Oprócz flagowego modelu Superb Skoda przygotowała odświeżoną wersję Octavii. Samochód ma mieć odważniejszą stylistykę. Jej rozmiary pozostaną bez większych zmian: około 4,7 m długości i 1,8 m szerokości. Pomimo sportowej sylwetki marka zaoferuje auto mające więcej miejsca niż dotychczasowe egzemplarze. Również tutaj nowością ma być jednostka typu plug-in.

Nowości Skody: Elektryczne modele

Rok 2020 będzie przełomowym czasem dla czeskiej marki. Właśnie wtedy Skoda wprowadzi na rynek elektryczny model e-Citigo z lepszymi akumulatorami niż Volkswagen up! i zasięgiem 270 km. Następne dwa samochody będą pojazdami typu SUV, gdzie jedno sportowe coupe zadebiutuje w Paryżu, a drugie bardziej praktyczne w Genewie. Premierę obu aut zaplanowano na 2021 rok. Modele mają zasięg 500 km, gdzie sportowa wersja wyglądem ma przypominać Vision E.

Skoda najbliższy czas poświęci samochodom o standardowej technice, ale po 2020 roku wkroczy w świat elektromobilności. W ten sposób będzie rywalizować z innymi koncernami: Opla, Forda czy Hyundaia i Kii.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW