Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

NIK krytykuje MOP-y. Minister Infrastruktury zapowiada zmiany

16.10.2018 10:17

NIK skrytykowało stan przydrogowych Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP), tłumacząc, że są źle wyposażone. Minister Infrastruktury zapowiedział kluczowe zmiany, dzięki którym przy drogach ma też pojawić się więcej stacji benzynowych.

MOP fot. GERARD REPORTER East News

Wszystko zaczęło się od raportu Najwyższej Izby Kontroli, która skrytykowała Miejsca Obsługi Podróżnych. Główną uwagę skupiono na parkingach znajdujących się przy autostradach i drogach ekspresowych. W sprawozdaniu podkreślono, że przy wielu MOP-ach nadal brakuje stacji paliw, a na tablicach informacyjnych nie ma informacji o odległości do kolejnego MOP-u oraz o jego wyposażeniu: chodzi tu o infrastrukturę, czyli np. restauracje, toalety czy sklepy.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” minister infrastruktury tłumaczy, że GDDKiA, która zarządza drogami tej kategorii, regularnie ogłasza przetargi na budowę stacji benzynowych. Z kolei wobec zarzutów o nieprawidłowe oznakowanie uważa, że są zgodne z prawem.

– Na drogach dwujezdniowych, na których możliwy jest bezpośredni dojazd do obiektu z obu kierunków, dopuszcza się umieszczenie znaków tylko po tej stronie jezdni, po której znajduje się obiekt, oddzielnie dla każdej z nich – wyjaśnia.

Mimo to resort zapowiedział, że postara się jeszcze bardziej udogodnić sytuację i przeanalizuje możliwość wprowadzenia informacji o następnym obiekcie do stacji paliwowej znajdującym się przy autostradzie albo drodze ekspresowej.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń