Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Na czym polega kradzież "na butelkę"? Jak się przed nią uchronić?

21.12.2018 08:52

Wśród internautów rozgorzała dyskusja na temat prostej metody kradzieży samochodu. Okazuje się, że złodzieje wrócili do dawnego sposobu „na butelkę”. Sprawdź, na czym ona polega i jak możemy ochronić nasz pojazd.

złodziej samochodu fot. Shutterstock

Metoda „na butelkę” nie jest czymś nowym, ponieważ złodzieje samochodów wykorzystywali ją już kilka lat temu. Patent polega na umieszczeniu plastikowej butelki pomiędzy kołem a błotnikiem w ten sposób, żeby kierowca nie mógł jej zauważyć na pierwszy rzut oka. Kiedy zmotoryzowany chce odjechać, słyszy dziwny dźwięk. Wówczas opuszcza auto, żeby sprawdzić, co się stało i zwykle nie wyłącza silnika. Wtedy złodziej wsiada do pojazdu i odjeżdża.

Przestępca po umieszczeniu butelki bacznie obserwuje nasz samochód, żeby w odpowiednim momencie szybko ukraść nasze auto. Najczęściej do tego typu kradzieży dochodzi na parkingach przy centrach centrach handlowych. Przestępca może bez zwracania na siebie uwagi, obserwować ofiarę.

Kradzież „na butelkę”: Jak się przed nią bronić?

Jeżeli po ruszeniu samochodem usłyszeliśmy dziwny hałas i chcemy sprawdzić, co się stało, wysiadając z pojazdu powinniśmy zawsze zabierać ze sobą kluczyki. Często nowe modele są wyposażone w tzw. system bezkluczykowy, więc zimą kierowcy mogą trzymać pilota w kurtce, którą zostawiają po opuszczeniu samochodu.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/moto.wp.pl/MW

Oceń