Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Opla wjechał pociąg

30.11.2017 12:12
xxx zet

28 listopada 2017 roku przed godziną 18:00 dyżurny komendy policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Wiatraki w Łukowie. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pociąg osobowy relacji Dęblin-Łuków uderzył w Opla.

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Opla wjechał pociąg fot. policja.pl

Samochodem osobowym w momencie wypadku podróżowała jedna osoba – 59-letni mieszkaniec Stoczka Łukowskiego. Po tym zdarzeniu mężczyzna został przewieziony do szpitala. Na szczęście urazy okazały się być niegroźne – jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący zignorował znak „stop”, przez co wjechał wprost pod pociąg osobowy. Maszynista podjął próbę gwałtownego hamowania, ale było o wiele za późno. Tym samym lokomotywa uderzyła w Opla.

Obecnie policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Próbują ustalić wszystkie szczegóły i przebieg wypadku i sprawdzić dlaczego 59-latek nie zachował szczególnej ostrożności.

Przy okazji mundurowi przypominają o tym, że kierowca zbliżając się do przejazdu i w trakcie jego pokonywania ma obowiązek zachować szczególną ostrożność, upewniając się czy nie zbliża się pojazd szynowy.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zawsze zachowujesz szczególną ostrożność w okolicy przejazdów kolejowych?

Oceń