Nagrody „Truck of the Year 2018” przyznane. Poznaj najlepsze vany i ciężarówki

24.11.2017 13:06

Ogłoszono wyniki konkursu Europejskiej Ciężarówki Roku 2018. Główne nagrody powędrowały do firmy DAF za sprawą modeli XF i CF, które pokonały takich konkurentów jak Iveco Stralis NP 460, Mercedes Actros i Scania XT.

Nagrody „Truck of the Year 2018” przyznane. Poznaj najlepsze vany i ciężarówki fot. materiały prasowe

Tak zadecydowało jury składające się z dziennikarzy motoryzacyjnych z 23 krajów. Spośród pojazdów dostawczych najlepsze okazało się Iveco Daily Blue Power. Z kolei w segmencie pickupów niepodzielnie rządził Volkswagen Amarok. Ten model już po raz drugi zdobył ten prestiżowy tytuł. Wcześniej dokonał tego w 2010 roku.

Mimo że pickupy nie cieszą się zbyt dużą popularnością na naszym rodzimym rynku, ich wielofunkcyjność może zaskakiwać, szczególnie w wydaniu Volkswagena. Poruszanie się Amarokiem bardziej przypomina jazdę komfortowym autem osobowym, niż typowym wołem roboczym. W dodatku jego atutami są możliwość przewiezienia sporej liczby bagaży lub towarów oraz nienaganne właściwości terenowe. Największym minusem w codziennym użytkowaniu jest problem ze znalezieniem miejsc parkingowych – wymiary nadwozia robią swoje...

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zgadzasz się z wyborem?

Oceń