Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nagrody „Truck of the Year 2018” przyznane. Poznaj najlepsze vany i ciężarówki

24.11.2017 13:06
xxx zet

Ogłoszono wyniki konkursu Europejskiej Ciężarówki Roku 2018. Główne nagrody powędrowały do firmy DAF za sprawą modeli XF i CF, które pokonały takich konkurentów jak Iveco Stralis NP 460, Mercedes Actros i Scania XT.

Nagrody „Truck of the Year 2018” przyznane. Poznaj najlepsze vany i ciężarówki fot. materiały prasowe

Tak zadecydowało jury składające się z dziennikarzy motoryzacyjnych z 23 krajów. Spośród pojazdów dostawczych najlepsze okazało się Iveco Daily Blue Power. Z kolei w segmencie pickupów niepodzielnie rządził Volkswagen Amarok. Ten model już po raz drugi zdobył ten prestiżowy tytuł. Wcześniej dokonał tego w 2010 roku.

Mimo że pickupy nie cieszą się zbyt dużą popularnością na naszym rodzimym rynku, ich wielofunkcyjność może zaskakiwać, szczególnie w wydaniu Volkswagena. Poruszanie się Amarokiem bardziej przypomina jazdę komfortowym autem osobowym, niż typowym wołem roboczym. W dodatku jego atutami są możliwość przewiezienia sporej liczby bagaży lub towarów oraz nienaganne właściwości terenowe. Największym minusem w codziennym użytkowaniu jest problem ze znalezieniem miejsc parkingowych – wymiary nadwozia robią swoje...

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zgadzasz się z wyborem?

Oceń