Zamknij

Najbezpieczniejsze samochody 2018 roku [ZDJĘCIA]

Redakcja
13.12.2018 12:13
Lexus na testach zderzeniowych
fot. Euro NCAP

Euro NCAP ogłosiło listę zwycięzców w kategoriach „Best in Class”. Organizacja przyznała tytuły najlepszych samochodów pojazdom, które w swoich segmentach nie miały sobie równych.

Największym wygranym jest bez wątpienia Mercedes klasy A, który zwyciężył w kategorii małych samochodów rodzinnych. Jednocześnie model niemieckiej marki został uznany za najbardziej bezpieczne auto spośród wszystkich, które wzięły udział w testach zderzeniowych w 2018 roku.

Zwycięstwo w kategorii dużych samochodów rodzinnych zgarnął Lexus ES. Auto triumfowało również w nowej kategorii – samochodów elektrycznych i hybrydowych. Dużym samochodem terenowym ogłoszono Hyundaia Nexo. Jednak wybór tego modelu budzi wątpliwości, ponieważ samochód nie jest ani duży, ani terenowy.

Zwycięzcy zostali wybrani na podstawie wyników uzyskanych w testach zderzeniowych, które były przeprowadzone w ciągu 2018 roku. Warto zaznaczyć, że kryteria ciągle się zmieniają. Podczas tegorocznych crash-testów szczególnie zwracano uwagę na ochronę pieszych.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/euroncap.com/MW