Zamknij

Najczęstsze miejsca, w których dochodzi do kontroli prędkości

Redakcja
10.05.2018 09:53
kontrola drogowa policjant
fot. Adam Staskiewicz East News

W Polsce mamy kilka miejsc, w których bardzo często dochodzi do kontroli prędkości. Na jakich trasach najczęściej możemy spotkać patrol policji? Sprawdź ulubione miejsca drogówki.

Kierowcy, którzy często jeżdżą po Polsce, bez większych problemów potrafią wskazać miejsca, gdzie spotkanie kontroli drogowej jest wysoce prawdopodobne. Aby sprawdzić, które drogi są najczęściej kontrolowane przez mundurowych, przeprowadzono badanie — polegało ono na przeliczeniu liczby kontroli prędkości na danej trasie przypadającej na 1 km drogi. Na jego podstawie eksperci wskazali 10 dróg z największą liczbą kontroli prędkości. Według raportu w Polsce na jednej z dróg dochodzi średnio do aż 21 kontroli na 1 km.

Najczęstsze miejsca kontrolowane przez policję: DK 1 liderem

Dzięki tej metodzie okazało się, że trasą, na której najczęściej dochodzi do kontroli prędkości, jest droga krajowa nr 1. Badanie, które potrwało od stycznia do połowy kwietnia bieżącego roku (uwzględniono także weekendy), wykazało, że na tej drodze na 1 km dochodzi do 21 kontroli. Oprócz tej trasy jednym z ulubionych miejsc policjantów jest droga nr 86, czyli dawna „gierkówka”. Na niej odnotowano 20 kontroli na 1 km.

Dalej w zestawieniu znajduje się droga nr 97, a dokładniej odcinek między Rzeszowem a autostradą A4, gdzie doszło do 14 kontroli. Niemal równie często patrol drogówki możemy spotkać także na drodze krajowej 95 w województwie kujawsko-pomorskim.

Z kolei najmniej kontroli odbywa się na drodze krajowej 98 i 49.

mapa
fot.

Rozpoznasz markę samochodu po logo? Rozwiąż QUIZ!

Rozpoznasz markę samochodu po logo?
Rozwiąż quiz

Rozpoznasz markę samochodu po logo?

Rozpoznasz markę samochodu po logo?
Na początek coś prostego. Właścicielem marki, której logo składa się z trzech owalnych kształtów jest:
fot. Facebook

Na początek coś prostego. Właścicielem marki, której logo składa się z trzech owalnych kształtów jest:

RadioZET.pl/MW