Najładniejsze auta 2017 według Red Dot

06.07.2017 12:45

Jakie są najładniejsze auta na rynku? Na to pytanie odpowiedzieli specjaliści z Red Dot Awards, którzy co roku nagradzają producentów za design.

Najładniejsze auta 2017 według Red Dot fot. materiały prasowe

Już wcześniej w ramach tegorocznej edycji nagrodzone zostały 4 modele określane mianem „najlepsze z najlepszych” – Ferrari J50, Mazda MX-5 RF, Kia Optima Sportswagon i Audi Q2. Teraz przyszła pora na pozostałe. Listę uzupełniają: BMW serii 5, Citroen C3, Genesis G80 Sport, Hyundai Azera/Grandeur, Kia Rio, Peugeot 3008, Seat Ibiza, Skoda Kodiaq i Octavia kombi, Volvo V90, a także Ferrari 458 MM Speciale, GTC4 Lusso i LaFerrari Aperta. Wniosek?

Najlepiej udać się do salonu włoskiego producenta supersamochodów z Maranello. To właśnie designerzy tej marki zdobyli największe uznanie Red Dot Awards. Poza powyższymi propozycjami, honorowe wyróżnienie przyznano Hyundaiowi i30, Kii Niroo, Borgwardowi BX5. Ponadto nominowano parę jednośladów, w tym BMW R NineT Racer, Yamaha XSR900, Volta BCN, elektryczne skutery M1 i C-One od Jiangsu Niu.

Internauci mają mieszane zdania co do aut wybranych przez Red Dot Awards. I nie ma co się dziwić – w końcu upodobania dotyczące designu są kwestią bardzo indywidualną…

RadioZET/MS

Oceń