Najoszczędniejsze auta według Consumer Reports

06.09.2017 10:00

Amerykańska organizacja konsumencka – Consumer Reports – opublikowała ranking najoszczędniejszych samochodów wyposażonych w silnik spalinowy. W pierwszej dziesiątce znalazły się wyłącznie auta hybrydowe.

Najoszczędniejsze auta według Consumer Reports fot. materiały prasowe

Auta hybrydowe nie są już żadną nowością. Jedna z marek już dobrych parę lat temu postawiła wszystkie karty właśnie na to rozwiązanie. Mowa o Toyocie, której ponad jedna trzecia sprzedawanych samochodów napędzanych jest właśnie tandemem składającym się z jednostki benzynowej i elektrycznej. Japoński producent twierdzi, że hybrydy mają zniwelować niedoskonałości związane z niską sprawnością silników spalinowych.

Samochody korzystające z tego rodzaju napęd sprawdzają się przede wszystkim w mieście. Podczas powolnej jazdy w korkach silnik elektryczny pozwala na zaoszczędzenie sporych ilości paliwa, co też potwierdzają testy przeprowadzone przez Consumer Reports.

Na liście najbardziej oszczędnych samochodów na rynku, z pominięciem aut w pełni elektrycznych, znalazły się:

  1. Toyota Prius
  2. Hyundai Ioniq
  3. Toyota Prius Prime
  4. Kia Niro
  5. Chevrolet Malibu
  6. Toyota Prius V
  7. Lexus CT 200h
  8. Ford Fusion
  9. Hyundai Sonata
  10. Toyota Prius C

Średnie zużycie paliwa na 100 km wynosi od 4,5 l dla aut znajdujących się na szczycie powyższej listy, do 6,4 l dla tych, które są bliżej pozycji 10.

RadioZET/MS

Oceń