Nastolatek ukradzionym buldożerem staranował radiowóz

22.09.2017 09:56

24 sierpnia 2017 roku 18-latek z Illinois ukradł buldożer z placu budowy w Kankakee i zaczął nim jeździć po mieście. Wkrótce zauważył go policjant po służbie, który wezwał wsparcie. Nagranie z tego zdarzenia zostało opublikowane w serwisie YouTube.

Nastolatek ukradzionym buldożerem staranował radiowóz

Nastoletni złodziej mimo interwencji funkcjonariuszy odmówił zatrzymania się. W trakcie trwania pościgu postanowił staranować poruszającego się za nim policyjnego Dodge’a Chargera – wrzucił bieg wsteczny, po czym najechał na radiowóz. Na szczęście mundurowy zareagował błyskawicznie i zdołał wyskoczyć z samochodu.

18-latek buldożerem przejechał łącznie około 6,5 kilometra, nim stróże prawa go schwytali. Zatrzymanym okazał się niejaki Austin White. Nastolatek trafił do więzienia. Odpowie przed sądem za popełnienie 6 przestępstw, włącznie z usiłowaniem popełnienia zabójstwa, a także jazdę pod wpływem narkotyków. Zważywszy na postawione mu zarzuty, mniej istotny wydaje się być fakt, że młody złodziej nie posiadał nawet prawa jazdy.

Swoim lekkomyślnym zachowaniem Austin White naraził pozostałych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo, a w szczególności jednego z policjantów.

RadioZET/MS

Znasz się na znakach drogowych? Rozwiąż quiz:

QUIZ: Czy znasz się na znakach drogowych? fot. pixabay
Oceń