Nastolatek zatrzymany za jazdę gokartem. Policjant rozwiązał sprawę polubownie

08.12.2017 14:00
xxx zet

Uśmiechnięty policjant zatrzymał nastolatka jeżdżącego gokartem po publicznej drodze. Z życzliwością wypisaną na twarzy powiedział, że nie sądzi, by to było prawnie dozwolone. Czy takie zatrzymanie mogło skończyć się mandatem?

Nastolatek zatrzymany za jazdę gokartem. Policjant rozwiązał sprawę polubownie fot. kadr z wideo

Owszem, mundurowy miał wszelkie podstawy ku temu, by zamiast pouczenia, ukarać nastolatka mandatem. Jednak odstąpił od wymierzania tak surowej kary – zamiast tego pozwolił nagrywającemu to całe zdarzenie odjechać z powrotem, skąd przyjechał. Przy okazji zrobił zdjęcia pojazdu oraz pozostawionych przez niego śladów na drodze, na wypadek gdyby ktoś zgłosił sprawę na policję – wtedy wystawiłby mandat. Akcja z funkcjonariuszem zaczyna się od drugiej minuty:

Krótko, miło, rzeczowo i z poszanowaniem obywatela. Na dodatek policjant ze względów na kwestie bezpieczeństwa zabezpieczał tyły nastolatka podczas jego powrotu do domu. Funkcjonariusz przy okazji zgodził się na to, by zamieścić film z nim w roli głównej na kanale YouTube. Na sam koniec podpytał o kanał, na którym nagranie zostanie opublikowane.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Masz dobre doświadczenia z funkcjonariuszami z wydziału ruchu drogowego?

Oceń