Nie mógł pogodzić się z rozstaniem z dziewczyną. Zniszczył jej auto

18.10.2017 09:46

Po godzinie 1:00, 14 października 2017 roku, na jednym z osiedli mieszkaniowych w Wieruszowie doszło do uszkodzenia dwóch pojazdów – Volkswagena Golfa i Passata.

Nie mógł pogodzić się z rozstaniem z dziewczyną. Zniszczył jej auto fot. policja.pl

Oba auta miały powybijane szyby oraz uszkodzone elementy oświetlenia i karoserii. Policjanci niezwłocznie zajęli się tą sprawą. Ustalili, że umyślnego zniszczenia cudzej własności mógł się dopuścić 34-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Jak poinformowała policja, mężczyzna po wcześniejszym zażyciu nadmiernej ilości leków z zamiarem popełnienia samobójstwa ukrył się w jednym z kompleksów leśnych.

Mimo to, funkcjonariuszom szybko udało się odnaleźć desperata. Ujęty mężczyzna przyznał się do uszkodzenia pojazdów. Jak twierdził – dokonał tego, bo nie mógł pogodzić się z rozstaniem z właścicielką jednego z uszkodzonych aut. Właściciel Volkswagena Golfa oszacował wartość szkód na 4000 zł.

34-latek trafił do szpitala. Po wyjściu z niego usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz gróźb karalnych, których dopuścił się wcześniej względem pokrzywdzonej. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności za zniszczenie cudzej własności. Mundurowi są obecnie na etapie dalszego wyjaśniania okoliczności zdarzenia. Czynności nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Czy padłeś kiedykolwiek ofiarą wandalizmu?

Oceń