Nie patrzył w lusterka, uderzył w Ferrari zmieniając pas ruchu

13.04.2017 11:45

Kierowca poruszający się drogą dwupasmową w Południowej Korei przed zmianą pasa zapomniał rozejrzeć się dookoła, przez co uderzył w jadące na sąsiednim pasie Ferrari 488.

Nie patrzył w lusterka, uderzył w Ferrari zmieniając pas ruchu fot. kadr z wideo

Kierowca włoskiego supersamochodu stracił panowanie nad autem i uderzył w inny pojazd. Łącznie w wyniku tego incydentu ucierpiały trzy samochody. Ten przykład tylko pokazuje jak istotne jest rozglądanie się dookoła podczas wykonywania jakiegokolwiek manewru. Naprawdę nietrudno o parkingowe obtarcie, już nie wspominając o ryzyku kolizji przy znacznie wyższej prędkości.

Nagranie zostało wrzucone do sieci:

Na szczęście w wyniku tego zderzenia nikt nie odniósł poważniejszego uszczerbku na zdrowiu. Każdy kierowca poruszający się po polskich drogach jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność podczas zmiany pasa ruchu, upewniając się, że swoim manewrem nie spowoduje zagrożenia. Niestety nie wszyscy stosują się do regulacji.

Tak samo nie brakuje osób notorycznie zapominających o tym, by używać kierunkowskazów. Jest to również jeden z elementów poprawiających nie tylko bezpieczeństwo, ale także płynność ruchu.

Zagrożenie na drogach stanowią również nietrzeźwi kierowcy, a także ci, którzy nie skupiają się na tym, co się dzieje dookoła ich pojazdów.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zawsze patrzycie w lusterka przed zmianą pasa?

Oceń