Nieletni ukradli skuter i pojechali w trasę. Matka zgłosiła zaginięcie

20.09.2017 12:53

Dwaj chłopcy, w wieku 14 i 15 lat, dokonali włamania i kradzieży skutera wraz z kaskami. Wszystkie przywłaszczone przedmioty przemalowali za pomocą farby w sprayu. Następnie udali się na wycieczkę do Lublina.

Nieletni ukradli skuter i pojechali w trasę. Matka zgłosiła zaginięcie fot. policja.pl

W drodze powrotnej zabrakło im paliwa. Dlatego też podjęli decyzje o porzuceniu jednośladu w Niedrzwicy i powrocie do domu na piechotę. W międzyczasie funkcjonariuszy o zaginięciu syna poinformowała zaniepokojona matka. Z relacji wynikało, że jej dziecko po godzinie 16:00 spotkało się z kolegą na mieście. Chłopiec nie wrócił do domu i nie było z nim kontaktu, tak samo jak z jego znajomym.

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania. 19 września 2017 roku, około godziny 1:00, jeden z patroli policyjnych, poszukujący zaginionych chłopców, zauważył dwie osoby w miejscowości Rudnik Kolonia, idące wzdłuż drogi krajowej nr 19 w kierunku Kraśnika, które odpowiadały rysopisom. Okazało się, że to byli zaginieni. Ku zaskoczeniu funkcjonariuszy, obaj mieli przy sobie kaski motocyklowe oraz puszkę niebieskiej farby w sprayu. 14- i 15-latek wyjaśnili okoliczności oddalenia się od domów. Wspomnieli o skuterze i pustym zbiorniku paliwa.

Policjanci udali się po skuter do Niedrzwicy. Pojazd widniał w systemie informatycznym jako skradziony. Jednoślad został zabezpieczony. Sprawą nieletnich zajmie się sąd.

RadioZET/MS

Sprawdź w quizie, czy potrafisz odgadnąć odległości między miejscowościami:

QUIZ: Odgadnij odległość pomiędzy miejscowościami fot. materiały prasowe
Oceń