Zamknij

Niemcy: Audi oszukiwało w testach emisji spalin

Redakcja
02.06.2017 10:20
Niemcy: Audi oszukiwało w testach emisji spalin
fot. materiały prasowe

Wszystko wskazywało na to, że afera Volkswagena – Dieselgate – już dobiega końca, gdy nagle niemiecki rząd ujawnił skandal z 24 000 modelami Audi A7 i A8...

Niemiecki producent samochodów nie czekał na rozwój wydarzeń, tylko od razu podjął stanowcze działania. Wezwał do serwisu wadliwe auta twierdząc, że mogą one w określonych okolicznościach emitować nadmierne ilości tlenków azotu. Sprawa dotyczy pojazdów wyprodukowanych w latach 2010-2013, napędzanych jednostkami V6 i V8 TDI, które w teorii spełniały normy Euro 5.

Audi winą obarcza oprogramowanie. Ponadto firma z Ingolstadt twierdzi, że zdecydowana większość – 14 000 spośród 24 000 aut – zarejestrowana jest w Niemczech. Pierwsze egzemplarze trafią do serwisu na początku lipca, gdzie zostaną przeprowadzone czynności serwisowe polegające na wgraniu zaktualizowanego oprogramowania. Pojedyncza wizyta nie powinna zająć dłużej niż 30 minut.

Producent ujawnił, że ściśle współpracuje z niemieckimi służbami, by rozprawić się z zaistniałym problemem jak najszybciej, jak to tylko możliwe. O ile Audi zdaje się bagatelizować problem, o tyle niemiecki Minister Transportu traktuje sprawę bardzo poważnie zważywszy na fakt, że wspomniane auta emitowały prawie dwa razy więcej niebezpiecznych substancji do atmosfery w momencie, gdy kierownica była skręcona mocniej niż o 15 stopni w stosunku do pozycji neutralnej.

RadioZET/MS

Rozwiąż quiz

Skąd pochodzi tablica rejestracyjna?

ws siedlce
fot.

Skąd pochodzi tablica rejestracyjna?