Niemieccy producenci zmodernizują ponad 2 mln turbodiesli

03.08.2017 12:00

Co najmniej 2 miliony turbodiesli spełniających normy Euro 5 i Euro 6 zostanie zmodernizowanych. Tak postanowili reprezentanci największych marek motoryzacyjnych w Niemczech podczas szczytu nadzwyczajnego.

Niemieccy producenci zmodernizują ponad 2 mln turbodiesli fot. materiały prasowe

Szefowie takich marek jak m.in. Volkswagen, BMW i Mercedes-Benz próbowali przekonać ministrów, że technologia może zostać zoptymalizowana w taki sposób, aby jednostki wysokoprężne spełniały bardziej restrykcyjne normy, o czym wspomniał Matthias Wissman, szef VDA, niemieckiego stowarzyszenia branży motoryzacyjnej:

"

Producenci odegrają kluczową rolę w poprawie jakości powietrza w miastach i sprawią, że turbodiesle w przyszłości sprostają wysublimowanym oczekiwaniom. Jednostki wysokoprężne są niezwykle istotne dla ochrony klimatu, jak również dla dobrej koniunktury w Niemczech. "

W oficjalnym oświadczeniu VDA ogłosiło, że producenci mają zaproponować oprogramowanie kontrolne dla jednostek wysokoprężnych, spełniających normy Euro 5 i Euro 6, które zredukuje emisję tlenków azotu co najmniej o 25%. Zmodernizowanych ma zostać co najmniej dwa miliony samochodów w kraju – wszystkie na koszt producenta.

W ramach porozumienia, firmy motoryzacyjne zgodziły się, aby zainwestować w elektryczne stacje ładowania, jak również zasilić budżet przeznaczony na redukcję emisji niebezpiecznych substancji do atmosfery.

RadioZET/MS

Oceń