Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nieoznakowane BMW już wyjechały na drogi. Gdzie można się ich spodziewać?

03.01.2018 10:55
xxx zet

2 stycznia 2018 roku w Sokółce odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów służbowych funkcjonariuszom lokalnej Komendy Powiatowej Policji. W ceremonii udział wzięli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz szef podlaskiej policji – nadinspektor Daniel Kołnierowicz.

Nieoznakowane BMW już wyjechały na drogi. Gdzie można się ich spodziewać? fot. policja.pl

Wśród samochodów, które zasiliły szeregi komendy w Sokółce, znalazło się BMW 330i xDrive. Samochód wyposażony w wideorejestratory videorapid 2A (firmy Zurad), legitymuje się 2-litrowym turbodoładowanym silnikiem o mocy 252 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który trafia na obie osie za pośrednictwem automatycznej przekładni Steptronic o 8 przełożeniach. Auto jest w stanie rozpędzić się ze startu zatrzymanego do 100 km/h w czasie zaledwie 5,8 sekundy. Zakup został sfinansowany ze środków Komendy Głównej Policji w ramach programu modernizacji służby. Pojazdem będą patrolowane okolice Sokółki, a także pozostałych miejscowości w województwie podlaskim.

Wcześniej odbył się przetarg na 140 nieoznakowanych nowych radiowozów z wideorejestratorami, który, dzięki najkorzystniejszej ofercie, wygrał warszawski dealer BMW Auto Fus. 140 BMW 330i xDrive ma kosztować 27 mln złotych, co daje średnio 192 857 zł na każdy pojedynczy egzemplarz. Tym samym w przetargu odrzucono pozostałe propozycje, rezygnując ze Skody Superb, a także Volkswagena Passata.

Specyfikacja wymagała, by auto było sedanem o długości co najmniej 4630 mm, wysokości nieprzekraczającej 1540 mm i rozstawie osi od 2700 mm. Za niezbędne uznano silnik o pojemności od 1950 cm3 i mocy 250 KM, napęd na obie osie, automatyczną przekładnię oraz odpowiednie osiągi – przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie krótszym niż 7 sekund oraz prędkość maksymalna wyższa niż 210 km/h. Ponadto komplet poduszek powietrznych, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, elektrycznie sterowane szyby, czy dwustrefowa klimatyzacja. Ceny katalogowe BMW 330i xDrive w odmianie sedan zaczynają się od 179 800 zł.

Ponadto funkcjonariusze z Sokółki otrzymali Hyundaia i20 o mocy 75 KM, który ma być używany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Nieoznakowane BMW to dobra inwestycja?

Oceń