Zamknij

Nieoznakowane BMW już wyjechały na drogi. Gdzie można się ich spodziewać?

Redakcja
03.01.2018 10:55
Nieoznakowane BMW już wyjechały na drogi. Gdzie można się ich spodziewać?
fot. policja.pl

2 stycznia 2018 roku w Sokółce odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów służbowych funkcjonariuszom lokalnej Komendy Powiatowej Policji. W ceremonii udział wzięli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz szef podlaskiej policji – nadinspektor Daniel Kołnierowicz.

Wśród samochodów, które zasiliły szeregi komendy w Sokółce, znalazło się BMW 330i xDrive. Samochód wyposażony w wideorejestratory videorapid 2A (firmy Zurad), legitymuje się 2-litrowym turbodoładowanym silnikiem o mocy 252 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który trafia na obie osie za pośrednictwem automatycznej przekładni Steptronic o 8 przełożeniach. Auto jest w stanie rozpędzić się ze startu zatrzymanego do 100 km/h w czasie zaledwie 5,8 sekundy. Zakup został sfinansowany ze środków Komendy Głównej Policji w ramach programu modernizacji służby. Pojazdem będą patrolowane okolice Sokółki, a także pozostałych miejscowości w województwie podlaskim.

Wcześniej odbył się przetarg na 140 nieoznakowanych nowych radiowozów z wideorejestratorami, który, dzięki najkorzystniejszej ofercie, wygrał warszawski dealer BMW Auto Fus. 140 BMW 330i xDrive ma kosztować 27 mln złotych, co daje średnio 192 857 zł na każdy pojedynczy egzemplarz. Tym samym w przetargu odrzucono pozostałe propozycje, rezygnując ze Skody Superb, a także Volkswagena Passata.

Specyfikacja wymagała, by auto było sedanem o długości co najmniej 4630 mm, wysokości nieprzekraczającej 1540 mm i rozstawie osi od 2700 mm. Za niezbędne uznano silnik o pojemności od 1950 cm3 i mocy 250 KM, napęd na obie osie, automatyczną przekładnię oraz odpowiednie osiągi – przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie krótszym niż 7 sekund oraz prędkość maksymalna wyższa niż 210 km/h. Ponadto komplet poduszek powietrznych, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, elektrycznie sterowane szyby, czy dwustrefowa klimatyzacja. Ceny katalogowe BMW 330i xDrive w odmianie sedan zaczynają się od 179 800 zł.

Ponadto funkcjonariusze z Sokółki otrzymali Hyundaia i20 o mocy 75 KM, który ma być używany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Nieoznakowane BMW to dobra inwestycja?

Liczba głosów: