Zamknij

Nieoznakowane radiowozy: Dwie czołowe marki powalczą w przetargu

Redakcja
05.03.2019 11:33
nieoznakowany radiowóz
fot. policja.pl

Policja planuje kupić kolejne 31 nieoznakowanych radiowozów. Do walki o dostarczenie aut stanęły dwie czołowe marki: BMW i Skoda.

Nieoznakowane radiowozy, a dokładniej flota tych pojazdów w polskiej drogówce, liczy na tę chwilę 361 tego typu samochodów. Z nieoficjalnych informacji portalu auto.dziennik.pl wynika, że do kolejnego przetargu stanęły marki tylko dwóch producentów: Skody i BMW. Łączna wartość kontraktu wyceniana jest na 7 mln 626 tys. zł. Auta dla policji mają trafić do służby do 28 czerwca tego roku.

Nieoznakowane radiowozy dla policji: Jakie auta zasilą flotę drogówki?

Policja poszukuje pojazdów z silnikiem benzynowym o pojemności minimum dwóch litrów i mocy co najmniej 245 KM. Ponadto auta muszą mieć nadwozie typu sedan, napęd na cztery koła, automatyczną skrzynię biegów, a ich prędkość maksymalna powinna dochodzić do 210 km/h. Dodatkowo od 0 do 100 km/h samochody powinny rozpędzać się w mniej niż siedem sekund. Oprócz tych wymagań Komenda Główna Policji będzie brała pod uwagę także m.in. współczynnik masy pojazdu gotowego do jazdy czy maksymalną moc silnika netto.

Nieoznakowane radiowozy dla policji: Jakie modele mogą trafić do służby?

W przypadku Skody takie kryteria spełnia model Superb 2.0 TSI o mocy 280 KM. W porównaniu do popularnego nieoznakowanego radiowozu BMW 330i xDrive 252 KM, samochód czeskiego producenta będzie o wiele tańszy. Niemniej jednak cena nie jest priorytetem.

W ostatnim przetargu na nieoznakowane radiowozy BMW wygrało właśnie ze Skodą. Wówczas do polskiej policji trafiło 140 modeli 330i xDrive.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 RadioZET.pl/auto.dziennik.pl/MW