Zamknij

Nieoznakowane radiowozy: Flota policji powiększy się o kolejne auta

Maciej Walasek
01.04.2019 10:12
nieoznakowane radiowozy
fot. PIOTR PIWOWARSKI/East News

BMW dostarczy kolejne nieoznakowane radiowozy. Niemiecki producent wygrał przetarg na nowe pojazdy dla polskiej drogówki, do której trafi kolejne 31 modeli serii 3.

Nieoznakowane radiowozy coraz śmielej wkraczają na polskie drogi. Teraz policja będzie miała jeszcze więcej aut do dyspozycji. BMW wygrało kolejny przetarg na 31 pojazdów wyposażonych w wideorejestratory. Przypomnijmy, że funkcjonariusze szukali samochodów z dwulitrowymi silnikami o minimalnej mocy 245 KM, napędem na cztery koła i automatyczną skrzynią biegów. Innymi warunkami mundurowych była prędkość maksymalna wynosząca minimum 210 km/h oraz przyspieszanie do „setki” w mniej niż siedem sekund.

Zagłosuj

Czy przez powiększenie floty radiowozów kierowcy będą jeździć wolniej?

Liczba głosów:

Nieoznakowane radiowozy: Gdzie będą jeździły? Po jakich drogach?

Nowe nieoznakowane radiowozy będą poruszały się po m.in. trasach szybkiego ruchu, dlatego policja zwracała uwagę także na współczynnik masy pojazdu gotowego do jazdy do maksymalnej mocy netto jednostki.

Nieoznakowane radiowozy: BMW pokonało Skodę. Jaki będzie koszt pojazdów?

Auto.dziennik.pl podaje, że rozstrzygnięto przetarg na dostarczenie kolejnych radiowozów. Jego zwycięzcą został gdański diler BMW, który pokonał dwie oferty Skody: z Wejherowa i Lublina. Komenda Główna Policji otrzyma 31 nowych pojazdów BMW serii 3, które wyceniono na 7 mln 161 tys. zł. Kwota nie przekroczyła limitu mundurowych wynoszący 7 mln 626 tys. zł.

Nieoficjalnie wiadomo, że propozycja Skody opiewała na sumę 7 mln 206 tys. 570 zł (przedstawiciel z Wejherowa) oraz 6 mln 913 tys. zł (diler z Lublina). Chociaż oferta tych drugich była o wiele tańsza, BMW po raz kolejny pokonało Skodę.

Wygrany przetarg oznacza, że flota polskiej drogówki powiększy się do 361 nieoznakowanych radiowozów, gdzie ponad 170 to będą auta niemieckiej marki serii 3.

Nieoznakowane radiowozy: Kiedy samochody wyjadą na drogi?

Nowe nieoznakowane samochody BMW trafią do służby na początek wakacji. Wszystkie nowe pojazdy pojawią się na drogach najpóźniej do końca czerwca 2019 roku.

RadioZET.pl/auto.dziennik.pl/MW