Nieoznakowany radiowóz BMW rozbity w Bydgoszczy [FOTO]

13.03.2019 15:46

Policjant bydgoskiej drogówki uszkodził nieoznakowany radiowóz BMW. Samochód został uszkodzony w kolizji z tramwajem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

wypadek nieoznakowanego radiowozu BMW fot. Grupa Bydgoszczanie, Nieoznakowane radiowozy Policji/Facebook

Policja przygotowuje się do przetargu na następną flotę nieoznakowanych radiowozów. W międzyczasie w Bydgoszczy doszło do kolejnej kolizji z udziałem BMW serii 3. Jak poinformował expressbydgoski.pl, nieoznakowany pojazd zderzył się z nadjeżdżającym tramwajem, gdzie winę poniósł policjant.

Zagłosuj

Czy policjanci powinni jeździć radiowozami BMW?

Mundurowy próbował zawrócić na skrzyżowaniu. Pomimo włączonych sygnałów świetlnych, nie upewnił się czy może bez przeszkód jechać dalej. W tym momencie doszło do zderzenia. Na szczęście w wypadku nikt nie został ranny. Funkcjonariusz, jak i motorniczy byli trzeźwi.

To nie pierwsza taka sytuacja, gdy jeden ze 140 policyjnych radiowozów został uszkodzony. Do poprzednich kolizji doszło m.in. w Częstochowie i we Wrocławiu.

Nieoznakowane radiowozy policji: BMW 330i xDrive

BMW 330i xDrive wykorzystywany przez polską policję wyposażony jest w 252-konne silniki. Auta do „setki” rozpędzają się w 5,8 s. 140 pojazdów kosztowało 27 mln zł, co na jeden egzemplarz daje kwotę blisko 190 tys. zł.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 RadioZET.pl/expressbydgoski.pl, autokult.pl, Facebook/MW

Oceń