Zamknij

Nieoznakowany radiowóz BMW rozbity w Bydgoszczy [FOTO]

Maciej Walasek
13.03.2019 15:46
wypadek nieoznakowanego radiowozu BMW
fot. Grupa Bydgoszczanie, Nieoznakowane radiowozy Policji/Facebook

Policjant bydgoskiej drogówki uszkodził nieoznakowany radiowóz BMW. Samochód został uszkodzony w kolizji z tramwajem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policja przygotowuje się do przetargu na następną flotę nieoznakowanych radiowozów. W międzyczasie w Bydgoszczy doszło do kolejnej kolizji z udziałem BMW serii 3. Jak poinformował expressbydgoski.pl, nieoznakowany pojazd zderzył się z nadjeżdżającym tramwajem, gdzie winę poniósł policjant.

Zagłosuj

Czy policjanci powinni jeździć radiowozami BMW?

Liczba głosów:

Mundurowy próbował zawrócić na skrzyżowaniu. Pomimo włączonych sygnałów świetlnych, nie upewnił się czy może bez przeszkód jechać dalej. W tym momencie doszło do zderzenia. Na szczęście w wypadku nikt nie został ranny. Funkcjonariusz, jak i motorniczy byli trzeźwi.

To nie pierwsza taka sytuacja, gdy jeden ze 140 policyjnych radiowozów został uszkodzony. Do poprzednich kolizji doszło m.in. w Częstochowie i we Wrocławiu.

Nieoznakowane radiowozy policji: BMW 330i xDrive

BMW 330i xDrive wykorzystywany przez polską policję wyposażony jest w 252-konne silniki. Auta do „setki” rozpędzają się w 5,8 s. 140 pojazdów kosztowało 27 mln zł, co na jeden egzemplarz daje kwotę blisko 190 tys. zł.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 RadioZET.pl/expressbydgoski.pl, autokult.pl, Facebook/MW