Zamknij

Niepewna przyszłość polskiej fabryki Fiata. Głos zabrał dyrektor generalny

Redakcja
14.03.2018 10:37
Fabryka Fiata w Tychach
fot. ZDZISLAW BARSZEWICZ East News

Sergio Marchionne pełniący funkcję dyrektora generalnego Fiata oznajmił, że na początku czerwca dojdzie do spotkania kierownictwa grupy Fiat Chrysler Automobiles z inwestorami. Wówczas zostaną ogłoszone przyszłe plany co do dalszej produkcji tyskiej fabryki.

W Tychach modelem dominującym jest Fiat 500. Chociaż jeszcze kilka lat temu sprzedaż wynosiła ponad 600 tysięcy takich pojazdów rocznie, teraz znacząco spadła. W ubiegłym roku wyprodukowano zaledwie 263 tysiące samochodów. W związku ze spadkiem statystyk dalsza przyszłość fabryki stanęła pod znakiem zapytania. Teraz głos zabrał Sergio Marchionne.

— To część dyskusji, jaką prowadzimy. Za każdym razem, kiedy tylko rozmawiam z prasą, podkreślam, że jestem pełen podziwu dla tej fabryki i ludzi tam zatrudnionych — powiedział dyrektor generalny. — Sądzę, że wykonali niesamowitą robotę. Przez ostatnie 15 lat produkowali samochody o wyjątkowej jakości. Z całego serca mam nadzieję, że 1 czerwca, kiedy ujawnimy plany, będziemy mogli powiedzieć coś istotnego o fabryce w Tychach, o jej przyszłości.

Włoch stwierdził, że na chwilę obecną Fiat koncentruje się na innych segmentach niż bardziej konkurencyjny rynek masowy. Dlatego fabryka w Tychach wciąż będzie opierać się na produkcji modelu 500.

RadioZET.pl/dziennik.pl/MW