Zamknij

Nieprawdopodobny wyczyn Audi e-tron. Auto w spektakularnym podjeździe [WIDEO]

Redakcja
20.02.2019 12:45
Audi e-tron podjeżdża na stoku
fot. kadr z wideo

Audi e-tron wykazało się spektakularnym podjazdem na górze Hahnenhamm w austriackim Kitzbuhel. Na legendarnej trasie Streif niemiecki samochód zmierzył się z nachyleniem osiągającym do 85 proc. Jak poradziło sobie Audi na najbardziej niebezpiecznej części trasy?

Audi e-tron podjęło wyjątkowe wyzwanie, jakim był podjazd na najbardziej stromy fragment trasy zjazdowej Streif – Mausfalle. Na tym odcinku, na którym rywalizowali najlepsi narciarze świata, nachylenie dochodzi do 85 proc. Aby podołać zadaniu, producent wyposażył samochód w specjalny napęd quattro z dwoma silnikami elektrycznymi zamontowanymi na tylnej osi i z jedną jednostką umieszczonej na osi przedniej. Dzięki temu auto mogło pochwalić się 370 kWh mocy i momentem obrotowym w wysokości 8920 Nm.

Audi e-tron: Spektakularny podjazd na stromym stoku

Audi e-tron dostało 19-calowe koła z kolcami, które zostały opracowane jedynie na to wydarzenie, co zapewniło mu odpowiednią przyczepność na lodzie i śniegu.

Za kierownicą usiadł Mattias Ekstrom, który z początku nie wierzył, że podjazd na tak stromym stoku jest w ogóle możliwy. Szwedzki kierowca wyścigowy i rajdowy sam był zaskoczony końcowym rezultatem. Dla zachowania bezpieczeństwa w pojeździe zamontowano specjalną klatkę bezpieczeństwa i wyścigowy fotel z sześciopunktowymi pasami.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/auto.oe24.at, YouTube/MW