Nietrzeźwy motocyklista gnał ponad 200 km/h w terenie zabudowanym

18.08.2017 10:16

We wtorek, 15 sierpnia 2017 roku, około godziny 7:00 policjanci ze starogardzkiej drogówki, patrolujący miejscowość Sucumin, zauważyli jadący z naprzeciwka ze znaczną prędkością motocykl. Natychmiast ruszyli za nim.

Nietrzeźwy motocyklista gnał ponad 200 km/h w terenie zabudowanym fot. kadr z wideo

Ze wskazań wideorejestratora, którym nagrano interwencję, wynika, że motocyklista w obszarze zabudowanym jechał 205 km/h. W tym miejscu, na drodze krajowej nr 22, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pirata drogowego. W trakcie wykonywania czynności służbowych policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu od kierowcy jednośladu. Dlatego też podjęli decyzję o przebadaniu go alkomatem. Ten wykazał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi udaremnili nietrzeźwemu 26-letniemu mężczyźnie kontynuowanie dalszej jazdy. Jego motocykl odholowano na parking strzeżony. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy oraz nałożono na niego mandat karny w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych. Za poruszanie się pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mieszkaniec Słupska odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Każda osoba uprawniona do jazdy samochodem lub motocyklem po publicznych drogach powinna bezwzględnie stosować się do przepisów ruchu drogowego. Warto mieć na względzie fakt, że przez nasze lekkomyślne zachowanie możemy ucierpieć nie tylko my sami, ale przede wszystkim inni ludzie.

RadioZET/MS

Oceń