Zamknij

Nietypowa kampania na drogach: Walka z piratami drogowymi za pomocą... śmietników

Redakcja
30.01.2019 14:04
jazda samochodem
fot. Shutterstoc

Amerykańska organizacja Keep Kids Alive Drive 25 postanowiła przeciwdziałać łamaniu przepisów przez piratów drogowych i wcieliła w życie nowy projekt. Rozwiązanie ma na celu oklejanie śmietników naklejkami, które przypominają kierowcom o zachowaniu odpowiedniej prędkości.

Amerykańska organizacja Keep Kids Alive Drive 25 wspiera sąsiedzkie społeczności od 1998 roku w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach. Jednym z projektów jest rozprowadzanie tabliczek z napisem Keep Kids Alive Drive 25. Informują one o jechaniu 25 mil na godzinę (około 40 km/h). Fundacja chce, aby takie oznaczenia znajdowały się w widocznych miejscach i w godzinach, w których dzieci wychodzą lub wracają ze szkoły, a także w weekendy, kiedy bawią się na osiedlach.

Zagłosuj

Czy projekt z naklejkami na śmietnikach powinien zostać przetestowany w Polsce?

Liczba głosów:

W związku z tym organizacja planuje iść o krok dalej. Kolejnym pomysłem jest umieszczanie na kontenerach na śmieci wystawionych przed domami specjalnych naklejek informujących o przestrzeganiu odpowiedniej prędkości. O pomoc poproszono już firmy wywożące śmieci i ubezpieczycieli, którzy mogliby sfinansować naklejki.

„Bądź uważny”, „Jedź ostrożnie”, „Sprawdź, z jaką prędkością jedziesz” – to tylko przykładowe hasła, które miałyby znaleźć się na oznaczeniach.

Naklejki na koszach na śmieci: Prędkość spadła

Podobną inicjatywę zorganizowano w Oro Valley w stanie Arizona. Gdy na śmietnikach pojawiły się takie naklejki, średnia prędkość samochodów spadła o 13 proc., co daje wynik do 24,5 mili na godzinę (blisko 40 km/h).

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/brd24.pl/MW