Zamknij

Nietypowa praca Mackiewicza. Dzięki niej zarobił na podróż na Nanga Parbat

Redakcja
30.01.2018 12:38
Nietypowa praca Mackiewicza. Dzięki niej zarobił na podróż na Nanga Parbat

Tomasz Mackiewicz kochał góry. Jednak nie wszyscy wiedzą o jego drugiej pasji, dzięki której mógł finansować swoje wyprawy.

— Hej. By rozwiać wszelakie podejrzenia podejrzliwych umysłów, że moje życie to jedynie zbiórki i góry, zamieszczam album ze zdjęciami pokazującymi, czym się obecnie na co dzień zajmuję — tak himalaista pisał jeszcze trzy miesiące temu.

Już wtedy Mackiewicz szykował się do siódmej próby zdobycia Nanga Parbat. Himalaista załączył w albumie ponad sto zdjęć, na których przedstawia klasyczne samochody. To była jego druga pasja, której poświęcał mnóstwo czasu. W trakcie renowacji skupiał się na najmniejszych szczegółach.

Szwagierka Mackiewicza dla WP: Tomek zawsze jeździł na dziko, synek prosił go, żeby został

Na zdjęciach możemy zobaczyć cały proces odrestaurowania takich modeli jak: Rolls-Royce Phantom I, stuletni Mercedes Benz z 1912 roku czy Morris Minor. Jak podaje portal se.pl, Mackiewicz zajmował się także innymi samochodami. Zdjęcia zostały wykonane w warsztacie w Irlandii.

19 lipca 2017 roku himalaista pisał o remoncie kilku zabytkowych aut, które pozwolą mu wrócić w góry. Ponad pół roku później zdobył szczyt Nanga Parbat, ale w momencie schodzenia nabawił się ślepoty śnieżnej i choroby wysokościowej. Polak utknął na wysokości ok. 7200 m n.p.m. i swoje największe osiągnięcie przypłacił życiem.

RadioZET.pl/MW