Niezawodna metoda na przedłużenie żywotności opon. Niektórzy robią to od lat!

20.09.2018 09:53

Wszyscy, którzy dbają o swoje auta jeżdżą nimi dłużej. Ta sama zasada odnosi się do opon. Wystarczy, że będziemy chronić je przed promieniami słonecznymi.

opona fot. East News

Kiedy szanujemy nasz samochód i właściwie o niego dbamy, on odwdzięcza nam się bezawaryjną pracą. Tak jak troszczymy się o silnik, gdzie wymieniamy olej i zbytnio nie obciążamy naszej jednostki, tak powinniśmy pielęgnować inne podzespoły, ale także opony.

Na południu Europy, we Włoszech czy Grecji taki zabieg jest na porządku dziennym. Poza łuszczącym się lakierem, duże nasłonecznienie w tamtych regionach ma negatywny wpływ na opony. W ostatnich latach w Polsce towarzyszą nam afrykańskie upały, dlatego być może powinniśmy zwrócić większą uwagę na opony.

Parkując samochód na niezasłoniętej przestrzeni należy zasłonić koła, ponieważ ogumienie nagrzewa się pod wpływem promieni słonecznych, a to doprowadza do tego, że opona twardnieje i traci swoje właściwości.

Niektórzy stosują zasłony ze starych koców, pościeli, a jeszcze inni korzystają z kartonowych pudełek. Troszczenie się o opony da nam sporą oszczędność, bo nie będziemy musieli co dwa lata kupować nowego kompletu, za który trzeba zapłacić blisko tysiąc złotych.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/moto.wp.pl/MW

Oceń
Tagi