Zamknij

Niezwykły pomysł w Szczecinie. Zadbali o specjalne przejście dla „siedzących w smartfonach”

Maciej Walasek
13.03.2019 14:10
przejście dla pieszych w Szczecinie
fot. zditm.szczecin.pl

Władze miasta w Szczecinie wpadły na nietypowy pomysł. Dbając o bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza tych, którzy nie mogą oderwać wzroku od smartfonów, skonstruowali specjalne światła przy pasach.

Przejście dla pieszych w Szczecinie to pierwsze takie miejsce, w którym światła powstały na… chodniku. LED-owa listwa pełni funkcję sygnalizatora, który zmienia się z koloru czerwonego na zielone. Rozwiązanie zostało stworzone specjalnie dla wszystkich tych, którzy nie potrafią oderwać wzroku od smartfonów. ZDiTM poinformował, że na tym nie koniec.

Zagłosuj

Czy takie przejścia dla pieszych powinny powstać w innych polskich miastach?

Liczba głosów:

Jak informuje szczeciński oddział ZDiTM, linie świetlne zostały zamontowane przy przejściu dla pieszych położonym obok centrum handlowego. To tam właśnie ogarnięci zakupowym szaleństwem piesi bardzo często patrzą w telefony komórkowe i nie zwracają uwagi na to, jakie aktualnie świeci się światło na sygnalizatorze.

Linia świetlna przy pasach została wykonana z poliwęglanu i oświetlenia LED. Łączny koszt paska połączonego z sygnalizacją świetlną wyniósł blisko 8 tys. zł. Nowoczesne przejście dla pieszych to kompletna nowość w Polsce. Kwestią czasu jest pojawienie się tego rozwiązania w innych miastach.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/zditm.szczecin.pl/MW