Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niezwykły pomysł w Szczecinie. Zadbali o specjalne przejście dla „siedzących w smartfonach”

13.03.2019 14:10

Władze miasta w Szczecinie wpadły na nietypowy pomysł. Dbając o bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza tych, którzy nie mogą oderwać wzroku od smartfonów, skonstruowali specjalne światła przy pasach.

przejście dla pieszych w Szczecinie fot. zditm.szczecin.pl

Przejście dla pieszych w Szczecinie to pierwsze takie miejsce, w którym światła powstały na… chodniku. LED-owa listwa pełni funkcję sygnalizatora, który zmienia się z koloru czerwonego na zielone. Rozwiązanie zostało stworzone specjalnie dla wszystkich tych, którzy nie potrafią oderwać wzroku od smartfonów. ZDiTM poinformował, że na tym nie koniec.

Zagłosuj

Czy takie przejścia dla pieszych powinny powstać w innych polskich miastach?

Jak informuje szczeciński oddział ZDiTM, linie świetlne zostały zamontowane przy przejściu dla pieszych położonym obok centrum handlowego. To tam właśnie ogarnięci zakupowym szaleństwem piesi bardzo często patrzą w telefony komórkowe i nie zwracają uwagi na to, jakie aktualnie świeci się światło na sygnalizatorze.

Linia świetlna przy pasach została wykonana z poliwęglanu i oświetlenia LED. Łączny koszt paska połączonego z sygnalizacją świetlną wyniósł blisko 8 tys. zł. Nowoczesne przejście dla pieszych to kompletna nowość w Polsce. Kwestią czasu jest pojawienie się tego rozwiązania w innych miastach.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/zditm.szczecin.pl/MW

Oceń