Nissan przebudował jeden ze swoich modeli na wzór statku z Gwiezdnych Wojen [FOTO]

15.05.2018 11:41

Z okazji premiery kolejnego filmu Gwiezdnych Wojen, Nissan przebudował model Rogue na statek kosmiczny Hana Solo – Sokół Millennium. W projekcie wykorzystano technikę druku 3D.

Nissan Rouge Gwiezdne Wojny fot. Nissan

Główną przyczyną powstania wyjątkowego samochodu jest współpraca pomiędzy studiem filmowym Lucasfilm a Nissanem. Z tej okazji obie firmy stworzyły jedyny w swoim rodzaju samochód demonstracyjny. Wybór padł na model Rouge, który poza Stanami Zjednoczonymi bardziej znany jest jako X-Trail. Pojazd był inspirowany statkiem Hana Solo – Sokoła Millennium.

Auto przeszło szereg zmian w nadwoziu, gdzie pojawiły się nowe aluminiowe elementy. Dodatki mają spowodować, że samochód będzie łudząco podobny do statku kosmicznego. Dlatego m.in. na dachu umieszczono działko laserowe, a na przedniej szybie pojawił się radar i wielopanelowa konstrukcja. Nadwozie zostało pokryte nadrukiem 3D. Z tyłu samochodu zainstalowano trzy olbrzymie głośniki, które mają imitować napęd Sokoła Millennium.

W środku auta znajdziemy fragment z kabiny statku, w którym nie zabraknie charakterystycznych elementów podświetlenia i znanych efektów dźwiękowych z Gwiezdnych Wojen.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW

Oceń