Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nissan wprowadza redukcję etatów

25.04.2018 12:18
xxx zet

Nissan podobnie jak Jaguar zdecydował się na redukcję etatów. Główną przyczyną jest spadek sprzedaży diesli w Europie, co mocno daje się we znaki.

Nissan Qashqai fot. Nissan Facebook

Władze japońskiej marki musiały zareagować na spadek popularności diesli w Europie. Mniejszy popyt wpłynie na poziom zatrudnienia i doprowadzi do cięcia etatów głównie w fabryce Nissana w Sunderland. W brytyjskim zakładzie produkowane są dwa modele: Qashqai i Juke oraz dwie europejskie wersje Leaf i QX30.

Nissan poinformował, że zmiany obejmą 100 pracowników. Chociaż plany koncernu zakładają uruchomienie budowy nowych samochodów w Sunderland, istotnym czynnikiem jest wsparcie brytyjskiego rządu.

Poznasz auto po jego wnętrzu? Rozwiąż QUIZ!

Europejscy producenci mocno odczuwają odsunięcie się klientów od diesli. Załamanie sprzedaży silników wysokoprężnych najbardziej Nissanowi dały się we znaki w Wielkiej Brytanii, w której od początku roku sprzedaż samochodów firmy zmniejszyła się o 35%.

W ubiegłym tygodniu na redukcję kosztów zdecydował się Jaguar Land Rover. Na początku tego roku obroty przedsiębiorstwa zmalały o 26%.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW

Oceń