Nissan wstrzymuje produkcję. Powodem problemy z kontrolą jakości

20.10.2017 14:07

Po zawieszeniu wszystkich nowych rejestracji pojazdów w Japonii, Nissan ogłosił wstrzymanie produkcji samochodów przeznaczonych na rynek lokalny w Japonii ze względu na problemy z kontrolą jakości.

Nissan wstrzymuje produkcję. Powodem problemy z kontrolą jakości fot. materiały prasowe

Dyrektor generalny, Hiroto Saikawa, poinformował o wstrzymaniu produkcji w 6 zakładach Nissana w Japonii. Decyzję podjęto około dwa tygodnie po przeprowadzonym przez podmioty trzecie dochodzeniu, w wyniku którego odkryto, że zakłady Oppama, Tochigi i Kyushu nie zarejestrowały ostatecznych kontroli jakości modeli przeznaczonych na lokalny rynek.

Producent rozważa ponowne kontrole niezarejestrowanych pojazdów w certyfikowanych punktach sprzedaży w Japonii. Szacuje się, że około 34 000 pojazdów zostało wyprodukowanych w okresie od 20 września do 18 października. Jednocześnie firma rozważa wycofanie pojazdów zarejestrowanych w przypadku jakichkolwiek niezgodności.

Przedstawiciele Nissana są zdania, że problem, pomimo podjętych działań, jest krytyczny. Obecnie zespół dochodzeniowy bada tę kwestię, opracowując jednocześnie środki jakie można podjąć, aby zapobiec wystąpieniu tego rodzaju sytuacji w przyszłości.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jakie samochody najbardziej preferujesz?

Oceń