Nissan zaprezentował nową wersję modelu Leaf [ZDJĘCIA]

10.01.2019 13:54

Nissan zaprezentował w Jokohamie nową wersję elektrycznego samochodu Leaf – model e+. Japoński koncern przekonuje, że samochód ma większy zasięg i lepsze osiągi.

Nissan Leaf e+ fot. Nissan

Według Nissana Leaf e+ kosztować będzie w Japonii 38 tys. dolarów (4,16 mln jenów). Obecny model wyceniany jest na 28 tys. dolarów.

Podczas prezentacji w siedzibie firmy w Jokohamie w południowo-wschodniej części wyspy Honsiu podano, że zasięg nowego samochodu wyniesie na jednym ładowaniu 458 km. Wynik ten osiągnięto, stosując metody pomiarowe zgodne z japońskim prawem – dodano. To o 40 proc. więcej niż w przypadku obecnego Leafa, który osiąga 322 km. Nowy model ma mieć też lepsze przyspieszenie.

Samochód wejdzie do sprzedaży w Japonii jeszcze w tym miesiącu. Na wiosnę ma być dostępny w USA, a w Europie w połowie 2019 roku.

Pierwszy Leaf pojawił się na rynku w 2010 roku. Od tego czasu sprzedano na całym świecie ponad 380 tys. egzemplarzy. Sukces rynkowy tego samochodu był jednym z osiągnięć, na które powoływał się we wtorek przed sądem były prezes Nissana Carlos Ghosn. Premiera wersji e+ była przełożona w związku z jego aresztowaniem, do którego doszło 19 listopada 2018 roku.

Według agencji Kyodo środowa premiera pokazuje, że Nissan próbuje zdystansować się od swojego byłego szefa.

Leaf e+ ma konkurować z takimi samochodami jak Tesla Model 3 czy Chevrolet Bolt.

TO POWINNO CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 RadioZET.pl/PAP, Nissan/MW

Oceń