Zamknij

Nowa Honda CR-V. To ona ma podbić rynek europejski [ZDJĘCIA]

Redakcja
01.03.2018 12:53
Honda CR-V piątej generacji
fot. Honda

Najnowsza wersja Hondy CR-V ma zostać zaprezentowana podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Europejski model niesie za sobą sporo nowości.

To już piąta wersja serii CR-V. Tym razem auto wyróżnia się swoją tylną częścią, która razem z lampami nachodzi na klapę bagażnika. W porównaniu do poprzednika ten model będzie nieco mniejszy. W samochodzie piątej generacji producenci dużo uwagi poświęcili wnętrzu, które stało się o wiele bardziej stylowe.

Na desce rozdzielczej postawiono na dekoracyjne listwy umiejscowione na środkowej konsoli i boczkach drzwi oraz na cyfrowy zestaw wskaźników. Dzięki zwiększonemu rozstawu osi kabina i bagażnik stały się bardziej obszerne.

Silniki

Honda CR-V najnowszej generacji to cała gama jednostek napędowych. Japońska firma nie zapomniała także o napędzie hybrydowym, gdzie w składzie systemu i-MMD pojawią się: wolnossący agregat benzynowy 2.0 i-VTEC, dwie jednostki elektryczne i zestaw baterii. Zabraknie tu konwencjonalnej skrzyni biegów, ale w jej miejsce wejdzie jednostopniowa przekładnia.

Silnikowym debiutantem będzie benzynowy agregat 1.5 VTEC Turbo, który kooperuje razem z ręczną albo automatyczną bezstopniową skrzynią biegów CVT. W obu wersjach klienci będą mogli zamówić napęd 4x4. W Europie zabraknie diesli.

Pierwsze modele Hondy CR-V z nową jednostką 1.5 VTEC Turbo będzie można kupić jesienią tego roku. W 2019 roku pojawi się wersja hybrydowa.

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW