Nowa Insignia o 12 sekund szybsza od poprzednika na Nordschleife

12.10.2017 10:21

Opel pochwalił się, że nowo opracowana Insignia w odmianie GSi jest o 12 sekund szybsza od swojego poprzednika na długiej pętli toru Nurburgring.

Nowa Insignia o 12 sekund szybsza od poprzednika na Nordschleife fot. kadr z wideo

Niestety firma nie ujawniła dokładnych czasów przejazdów na Nordschleife, co nie zmienia faktu, że najnowsza generacja Insignii może pochwalić się znacznie lepszymi właściwościami jezdnymi. Porównując oba auta na papierze, topowa odmiana OPC z 2,8-litrowym silnikiem V6 o mocy 325 KM i 435 Nm maksymalnego momentu obrotowego, wypada znacznie lepiej od obecnej generacji GSi z 2-litrową, 4-cylindrową jednostką generującą 260 KM i 400 Nm.

Mimo sporo niższej mocy – dokładnie o 65 KM – nowy model jest szybszy, co zawdzięcza m.in. niższej o 160 kg w stosunku do poprzednika masie własnej. W dodatku dysponuje wydajniejszymi hamulcami Brembo, a także zaawansowanym systemem napędu na obie osie, automatyczną przekładnią automatyczną o 8 przełożeniach i 20-calowymi felgami okalanymi przez opony Michelin Pilot Sport 4 S.

Volker Strycek, dyrektor Opel Performance wspomniał, że nowy model jest zdecydowanie szybszy i łatwiejszy w prowadzeniu:

"

Rezultaty mówią same za siebie. Jestem w stanie pokonać okrążenie na Nordschleife w nowym Oplu Insignii GSi o 12 sekund szybciej niż w mocniejszym poprzedniku w odmianie OPC. "

Jak powszechnie wiadomo, nic tak dobrze nie wpływa na właściwości jezdne samochodów jak masa własna. I to doskonale widać na przykładzie Insignii.

RadioZET/MS

Sprawdź, czy znasz zapomniane przez wielu kierowców przepisy ruchu drogowego:

Quiz. Zapomniane przepisy ruchu drogowego fot. materiały prasowe
Oceń